Akasya Acıbadem Mapic’te Yabancı Gayrimenkul ve Perakende Sektörüyle Buluşacak

Editör
13.11.2012

 

Saf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş’nin İstanbul Anadolu yakasında gerçekleştirdiği Acıbadem’deki Akasya Projesi ve Akasya Alışveriş ve Yaşam Merkezi, dünyanın en büyük uluslararası gayrimenkul ve perakende fuarı MAPIC 2012’de yabancı yatırımcılarla buluşacak.

14-16 Kasım 2012 tarihleri arasında Fransa’nın Cannes şehrinde gerçekleşecek fuarda Saf GYO A.Ş’nin standında sergilenecek projeye, yabancı yatırımcıların yoğun ilgi göstermesi bekleniyor. 

Avrupa'nın en prestijli gayrimenkul ödüllerinden 'The European Property Awards 2012'de "En İyi Yüksek Bina Mimarisi" kategorisinde 5 yıldız alan ve aynı zamanda “Avrupa’nın En Başarılı Projesi” seçilen Akasya Acıbadem, 7 Aralık'ta da 'Dünyanın En İyisi' ödülünü almak için yarışacak. 

Akmerkez ve Akbatı AVYM gibi projelere imza atan, dünyaca ünlü mimarlar grubu DDG (Development Design Group) tarafından tasarlanan ve toplam 182 bin metrekarelik alan üzerinde Akasya Göl, Akasya Koru, Akasya Kent adlarıyla toplam 3 etaptan oluşan projede 1.345 konut yer alıyor.

İlk iki etabındaki tüm konutların satılıp, teslimatlarının gerçekleştiği projede, şu anda 457 konutluk Akasya Kent etabındaki konutların satışı tamamlanmak üzere. Bu etaptaki konutların da Eylül 2013’te teslim edilmesi planlanıyor. 

Akasya Projesi içerisinde yer alan Akasya Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin MAPIC 2012’nin yıldızı olması bekleniyor. Net 80 bin m2’lik kiralanabilir alan içinde yaklaşık 300 adet mağazanın yer alacağı Akasya Alışveriş ve Yaşam Merkezi, İstanbul’un en büyük alışveriş merkezlerinden biri olacak.

Sunulan keyifli alışveriş deneyimi, zengin sosyal yaşam seçenekleri ve ulaşım kolaylığı ile Akasya Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin İstanbul’un ve Anadolu Yakası’nın en iddialı cazibe merkezlerinden biri olması bekleniyor.

Proje; Events Plaza ve Piazza meydanlarındaki restoranlar, gurme lezzetlerin otantik bir konseptle satışa sunulduğu Gurme Bazaar ile misafirlerinin bir çok talebine cevap vermeyi amaçlıyor.

Biri IMAX ikisi VIP olmak üzere toplam 12 sinema salonu, çeşitli rekreasyon alanları ve çocukların dünyası KidZania’nın yanı sıra sergi, gösteri ve farklı etkinliklerle ziyaretçilere alışverişin dışında özel bir yaşam alanı sunulması hedefleniyor. Akasya Alışveriş ve Yaşam Merkezi Eylül 2013’te ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account