Depremi algılıyor, en kısa sürede bir sonraki kata ulaştırıyor...

Editör
13.11.2012

 

Ülkemizde birçok şehir, 1. ve 2. derece deprem bölgelerinin üzerinde... Bu şehirlerde ise binlerce asansörlü bina bulunuyor. Bu durumda asansörlerin depreme karşı dayanıklı ve özel önlemler alan bir sisteme sahip olması çok büyük önem taşıyor. İşte bu durumu göz önünde bulunduran asansör sektörünün lider ismi Kleemann, depreme karşı dayanıklı asansörler üretti.   

Kleemann, asansör konforunda standartları yükselten ve estetiğe yeni bakış açıları sunan tasarımlarının yanı sıra depreme dayanıklı asansörleri ile de fark yaratıyor.

Firma, depreme dayanıklı asansörleri Avrupa'da üreten ilk firma olmanın da gururunu yaşıyor. Güvenlik, Kleemann’ın önem verdiği konuların başında geliyor. 

Özellikle Türkiye gibi deprem ülkelerinde depreme dayanıklı asansörlerin sadece kamu binaları için değil, tüm binalar için gerekli olduğunu düşünen Kleemann, eski ya da yeni her türlü hidrolik ve çekme asansöre birkaç özellik ekleyerek depreme dayanıklı hale getirebiliyor.

Kleemann’ın depreme dayanıklı asansörleri, sahip olduğu yüksek teknoloji ve sismik sensör ile sarsıntıyı çok kısa sürede algılayarak yolcuları bir sonraki kata güvenle ulaştırıyor. 

Deprem anında olası bir çöküntü için de zırhlı kabin ile güvenlik sağlanıyor. Kleemann depreme dayanıklı asansörlerde sismik sensörün yanı sıra sesli ve görüntülü uyarı sistemi gibi teknolojik olanaklar da bulunuyor. 

Dergisi


KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account