"Kazasız & Yaralanmasız & Kayıpsız Çalışma Ortamı” Sağlanması Hedefli Eğitim ve Seminerler

Yazar:Editor
12.11.2012

 

Barış Proje Yönetimi; Akaryakıt-LPG & PETROL sektörü başta olmak üzere, inşaat ve tüm çalışma sektörlerine yönelik, bilinçlendirme ve farkındalık kapsamlı eğitim ve seminerlerini sürdürüyor.

Tüm sektörlerde çalışma ve hizmet faaliyetlerini sürdüren 75 yüklenici firmadan 453 kişinin katıldığı eğitimlerde “ Kazasız & Yaralanmasız & Kayıpsız “ çalışma ortamlarının sağlanması ve sürdürülmesi hedefleniyor.

 

Eğitim ve seminerlerde 2012 yılı içinde çok sayıda ölümle gerçekleşen, Esenler AVM, Kozan Barajı, Çaycuma Köprüsü, Karasu Barajı, RO-RO indirme kazası, Demiryolu-Tersane kazaları, Eskişehir Sanayisinde yaşanan patlama ve kayıplar ile kayıtlara geçmeyen bir çok faciaya dikkat çekildi.

Eğitim ve seminerlerin görsel materyallerle sunumunu gerçekleştiren Barış Proje Yönetimi Eğitmeni ve Teknik Danışmanı Cengiz Şahin; “yaşanan tüm kazalar incelendiğinde, henüz kaza ve kayıplar gerçekleşmeden engellenebilecek sinyallerin olduğunu, kayıplar yaşanmadan alınacak basit emniyet önlemlerinin kaza ve kayıp ihtimalini, sayılarını azaltacağını” belirtti.

Cengiz Şahin, eğitim ve seminerlere davet edilen katılımcıları, özellikle şantiye ve çalışma alanlarında bizzat bulunan ve fiziken  çalışan firma yöneticisi ve personellerinden seçmeye özen gösterdiklerini ifade etti. Sahada bizzat bulunan ve çalışan personelin “farkındalık bilincinin” yükselmesiyle “kayıpsız çalışma ideali” ne doğru iyileştirmelerin sağlanacağına olan inancının, teorik ve uygulamalı eğitimlerde katılımcılara ve tüm firma yöneticilerine de aktarıldığını söyleyen Şahin; bu ideale yaklaşıldığı oranda, tüm firmaların ve dolayısıyle ülkemizin ciddi seviyede ekonomik geri dönüşüm ve kazançla, bu değerin karşılığının alınacağının çalışma sektöründeki güzel örneklerde görüldüğünü belirtti.

Barış Proje Yönetimi, firmaların talebi halinde; “farkındalık eğitimine” katılanlara TÜV SÜD katılımcı sertifikası da sağlayarak, bu eğitimlere katılımları kayıtla tescilliyor ve firmaların daha çok saha yöneticisi ve elemanıyla bu eğitimlere katılmasını tüm eğitim ekibiyle teşvik ediyor. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account