Can Ekşioğlu: "Türkiye'nin potansiyeli ve gayrimenkul pazarının sunduğu fırsatlar, büyük heyecan uyandırıyor.

Editör
12.11.2012

 

Gayrimenkul danışmanlığında dünyanın en başarılı franchise markalarından ERA Gayrimenkul, Türkiye pazarına girme hazırlıklarını sürdürüyor. 1971’de ABD’de kurulan, ERA Gayrimenkul, bugün 14’ü Avrupa’da olmak üzere, 35 ülkede 1,100 ofisle hizmet veriyor.

ERA Türkiye Yönetici Ortağı Can Ekşioğlu, "Gayrimenkul danışmanlık hizmetleri, son dönemde Türkiye'de başarılı bir gelişim gösterdi. Türkiye'nin potansiyeli ve gayrimenkul pazarının sunduğu fırsatlar, büyük heyecan uyandırıyor. Ancak var olan potansiyelin gerisinde kalındığını düşünüyorum. Özellikle gayrimenkul danışmanlığı alanında hizmet kalitesinde gelişim kaydetmek gerekiyor.

ERA Türkiye, yenilikçi yaklaşımı, mesleki standartlardaki eksiklikleri gidermeye yönelik eğitim çalışmaları ve katma değerli hizmetleri ile bu alanda fark ortaya koyacak.

İstanbul’da başlamak üzere ülke çapında franchise verilerek, sektörde yüksek kaliteli gayrimenkul aracılığı ve danışmanlığı hizmetlerini sunabilecek eğitimli  profesyonellerin çoğalmasına destek olmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Türkiye Pazarına Giriş Açıklaması, NYSE’de Hisse Değeri Artışına Katkı Sağladı

ERA Gayrimenkul de dahil olmak üzere, bu sektörde faaliyet gösteren firmaları bünyesinde bulunduran uluslararası gayrimenkul yatırım devi Realogy, geçtiğimiz aylarda New York borsasına (NYSE) kote oldu.

Halka arz sonrasında, ERA Gayrimenkul markasıyla Türk pazarına girileceğine yönelik New York Borsası'na açıklama yapıldı. Bu açıklamanın da olumlu etkisiyle Realogy hisse değeri artış kaydetti.

  Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account