Bodrum Electra satınalma ve satış lojistik koordinatörü Yunus EBREM, İnşaat & Yatırım'ın sorularını cevapladı

Yazar:Editor
11.08.2020
3743

Firmanız hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?

Bodrum Electra 2005 Yılında Nurettin KAPLAN ve Koray KOÇHAN ortaklığında kurulmuş olup, Elektrik, Mühendislik, Danışmanlık, Taahhüt, Mekanik ve Elektrik Proje, İşletme Sorumluluk ve Test konularında tüm Türkiye genelinde profesyonel hizmet vermektedir.

İnşaat ve Yatırım sektörü hakkında ve pandemi öncesi ve sonrası sektör görüşleriniz nelerdir?

Konumumuz itibariyle turizm sektörü ile paralel hareket ettiğimizden 2020 yılı bizim açımızdan ilk ve ikinci çeyrekte gayet verimli geçti ve an itibariyle de işlerimizi geçmiş yıllara göre kıyaslarsak firma olarak pandemiden çok fazla etkilenmediğimizi söyleyebiliriz.

Referanslarınızda yer alan önemli projeleriniz ve devam eden işlerinizden kısaca bahseder misiniz? Yurtdışına açılım hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Bu sene çok önemli işlere imza attık ve atmaya devam ediyoruz, Bodrum ve çevresinde bu sene yapılan tüm büyük yatırımların neredeyse hepsinin enerji teminin işlerini yürütmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Kabaca belirtmek gerekirse de 14.200 kVA’lık onlarca trafo tesisi, 20 Km üzerinde alçak gerilim ve orta gerilim alt yapı kablolama, 3 km üzerinde orta gerilim enerji nakil hattı 300’ün üzerinde elektrik projesi, danışmanı olduğumuz yüzlerce tesiste primer, sekonder test, kompanzasyon tadilat ve bakım işlerini yürütüyoruz.

Teknoloji geliştikçe akıllı bina sistemleri de gelişiyor. Sizin bu alanda çalışmalarınız var mı? Akıllı bina sistemleri hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Alçak gerilim akıllı bina sistemleri hakkında sektörün çok fazla geliştiğini ve maliyetlerin bu gelişmeler ile birlikte çok düştüğünü söylemek isteriz ayrıca teknolojiyi bir çok evin, otelin artık standart olarak kullandığını ve akıllı sistemlerin lüks olmaktan çıktığını belirtmek isteriz.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account