Şeker Finans, 30 yıl vadeye özel düzenlediği kampanyada, faizi % 0,89’a düşürürken,
bu vadenin dosya masrafını sabit 1.000 TL’ye indirdi.

Editör
12.11.2012

 

Kira öder gibi ev sahibi olma sloganını gerçeğe dönüştüren Şeker Finans, 30 yıla varan tüm vadelerde, piyasanın en öne çıkan faiz oranını uyguluyor.

1-10 yıla kadar vadeli kredilerde faiz oranını düşürerek % 0,89’a çeken Şeker Finans, 30 yıl vadeye özel düzenlediği kampanya kapsamında yine % 0,89 faiz oranını uygularken, bu vadenin dosya masrafını 1.000 TL’ye düşürdü. Sınırlı bir süre devam edecek olan Şeker Finans kampanyası, ikamet amaçlı konutlar için 525 bin TL’ye kadar olan kredi taleplerini karşılayacak.

Şeker Finans, 1-10 yıl vade için % 0,89 ve 11-29 yıl vade için % 0,93 faiz uygulayacak. Her iki vadenin dosya masrafı sabitlenerek % 1,5 olacak. Bu fiyatlarla 10 yıl ve üzerindeki vadelerde, tabela fiyatı olarak tüketicilere piyasanın en öne çıkan faiz oranını sunan Şeker Finans, gerçek ihtiyaç sahiplerini ev sahibi yapma hedefiyle pazarın referans adresi olmayı hedefliyor.

50 bin TL kredinin aylık geri ödemesi 464 TL olacak


Şeker Finans’tan 30 yıl vade ile 50 bin TL konut kredisi alan bir tüketici, 464 TL aylık taksit ödeyerek, 50 bin TL kredi ile 67 bin TL tutarındaki bir eve sahip olabilecek. 100 bin TL tutarında kredi alan bir tüketici de, 30 yıl vade için 928 TL aylık taksitle 135 bin TL’lik bir evin sahibi olabilecek.

Bahadır Teker: “30 yıla varan vade seçeneği ile toplam kiradan az taksitle ev alma imkanı sunuyoruz.”


Kampanyaya ilişkin konuşan Şeker Finans Genel Müdürü Bahadır Teker, “Ev sahibi olmak isteyenler için Türkiye’de 360 aya varan vadelerde düşük faiz oranı uygulayan tek konut finansman kuruluşu olarak pazarda farklılaşıyoruz.

30 yıl vadeli konut kredisi kullanarak ev sahibi olan bir kişinin, vade süresi tamamında ödediği kredi taksit tutarı, aynı süre içinde yıllık yüzde 6 kira artışı öngörülerek hesaplanan toplam kira bedelinden daha az tutuyor.

Bu fiyat uygulamasıyla amacımız, ikamet amaçlı konutlar için finansman desteği sağlamak ve gerçek ihtiyaç sahiplerini ev sahibi yapmak için, kira öder gibi ev sahibi olmayı mümkün kılmaktır” dedi.

Konut kredisi yapılandırma fırsatı

Şeker Finans, yeni konut sahibi olacak tüketicilerin yanı sıra daha evvel farklı kurumlardan konut kredisi kullanmış olan ve mevcut Şeker Finans kampanyaları ile kredi borcunu daha uygun koşullarda yeniden yapılandırmak isteyen müşterilere özel hizmet de sunuyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account