Thyssenkrupp Asansör, geleceğin Asansör Teknolojilerini Belirliyor

Yazar:Editor
06.08.2020
830

Thyssenkrupp Asansör, temassız asansörleriyle bulaş riskini ortadan kaldırıyor.

Thyssenkrupp Asansör, dünyanın pandemiyle mücadelesine temassız asansör çağırma sistemleriyle destek oluyor. Asansörlerdeki geleneksel tuşlu çağırma sistemini QR kod ve bulut teknolojileri ile mobil telefonlara uyarlayan sistem, bulaş riskini ortadan kaldırıyor.

Thyssenkrupp Asansör, nesnelerin interneti ve bulut teknolojileriyle geliştirdiği temassız asansör çağırma teknolojisiyle, pandemi döneminde konforlu ve her anlamda güvenli mobiliteye destek oluyor. İnsanların bulaş riskinden uzak bir şekilde yolculuk etmesine olanak tanıyan teknoloji, hiçbir yere temas etmeden akıllı telefonunuzdan tek bir tuşla asansör çağırmanıza imkan tanıyor.

Covid-19 pandemisiyle birlikte temas ettiğimiz her noktaya daha temkinli yaklaştığımız bugünlerde teknoloji en büyük kurtarıcımız oluyor. Teknoloji ve inovasyonu bir arada sunarak milyonlarca insana konforlu bir mobilitenin kapılarını açan thyssenkrupp Asansör, temassız çağrı sistemi ile asansörleri daha güvenilir alanlara dönüştürüyor. Nesnelerin interneti ve QR kod teknolojilerinin asansörlere entegre edilmesiyle geliştirilen teknoloji, asansör çağırmak için tuşlara basma gerekliliğini ortadan kaldırarak asansörlerden kaynaklanan bulaş riskini de sıfıra indiriyor.

Nesnelerin interneti üzerine uzun yıllar çalışma yapan thyssenkrupp Asansör, Covid-19 ile birlikte temassız asansörleriyle insanlara güvenli bir yolculuk sunacak. thyssenkrupp bulut sistemi üzerinden takip edilen ve her bir asansörün bulunduğu kata bir QR kod tanımlanmasıyla çalışan teknoloji, kullanıcıların gitmek istediği katın QR kodunu akıllı telefona okutarak asansörü çağırmaya imkan tanıyor. Tüm Ar-Ge çalışmalarının Türkiye’de yapıldığı teknoloji, thyssenkrupp cloud sistemine kayıtlı eski ya da yeni asansörler için uygulanabiliyor. Düşük bir bütçe ve 1 gün gibi kısa sürede montajı tamamlanarak kullanılabilen temassız asansör çağırma teknolojisi, asansör yönetmeliğine ek protokollere gereksinim duymuyor.

"Covid-19 ile mücadeleye destek olmaya devam ediyoruz”
Covid-19’un ülkemiz ve dünyanın son dönemde karşılaştığı en büyük salgınlardan biri olduğunu ve teknoloji üreten firmaların insan hayatı için elini taşın altına koyarak çözümler üretmesi gerektiğini belirten thyssenkrupp Asansör CEO’su İsmail Polat, “Asansörler günlük hayat mobilitesinin bir parçasına dönüştü ve her gün milyonlarca insanın yolculuk etmesini sağlıyor. Bu yüksek kullanım oranlarına bağlı olarak, virüs taşıyan en riskli alanlara dönüşüyor. thyssenkrupp Asansör olarak temassız asansör çağırma teknolojimizle, asansör çağırma tuşlarını ve teması ortadan kaldırarak bulaş riskini de en aza indiriyoruz. İnsan hayatı için böylesine önemli bir teknolojiye hayat vermekten son derece mutluluk duyuyoruz. Ayrıca bu teknolojinin Türkiye’de geliştirilmiş olmasından ekibim adına duyduğum gururu da paylaşmak isterim. Ar-Ge ekibimizle birlikte son derece yoğun bir tempoda çalışarak geliştirdiğimiz teknolojinin, insan hayatına ve güvenli yolculuğa katkısını görmek tüm yorgunluğumuzu alacaktır. Bundan önce birçok şehir hastanesinde kurulumunu tamamladığımız asansör ve yürüyen merdivenlerimizle ülkemizin Covid-19 mücadelesine destek olduk. Bugün yine hayata geçirdiğimiz teknoloji ile insanların hayatlarına dokunarak Covid-19 ile mücadeleye destek veriyoruz. Covid-19’un yanı sıra insanların hayatını kolaylaştıracak ve güvenliğini sağlayacak teknolojiler geliştirmeye bundan sonra da devam edeceğiz” dedi.

Kullanıcı ve toplum sağlığını riske atmadan yolculuk edilecek
Konuyla ilgili görüşlerini bildiren thyssenkrup Asansör Operasyon Direktörü Bilgehan Bozkurt, “Asansörlerimizde her zaman güvenli ve konforlu bir yolculuk sağlamak için çalışıyoruz. Bu doğrultuda Ar-Ge çalışmaları yaparak yeni teknolojiler geliştiriyoruz. Pandeminin yaşamın her alanını etkilediği bu dönemde hayata geçirdiğimiz temassız asansör çağrı sistemiyle, Covid-19 bulaş riskini en aza indirmeyi amaçladık. Asansör kullanıcıları yeni teknolojimizle birlikte herhangi bir tuşa basmadan akıllı telefonlarıyla asansörü çağırabilecek ve istedikleri kata gidebilecek. Böylelikle, asansör kullanıcıları önce kendi sağlıkları sonra toplum sağlığını riske atmadan daha konforlu ve virüs riskinden uzak seyahat edebilecek” dedi.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account