Toshiba'nın GU5.3 duylu yeni LED Reflektör Lambası

Editör
08.11.2012

 

İyi olan daha da geliştirildi; Toshiba, Mart ayında Almanya'nın en önemli araştırma kurumu enstitüsü Stiftung Warentest ödülü kazanan GU5.3 LED lambaların halefini sunar. Soketli reflektör lambanın artık birçok farklı versiyonu bulunuyor. Tüketiciler artık 4W-7W seçenekleri ile üç farklı renk derecesi ve iki farklı ışın açısı arasından uygulama ihtiyaçlarına göre seçim yapabilecekler.

Tüm uygulamalar için geniş model yelpazesi

Oteller, lobiler, restoranlar, müzeler - Reflektör lambalar birçok yerde kullanılabilir. E-Core GU5.3'ün birçok farklı çeşidi sayesinde Toshiba, her türlü uygulama için doğru olan modeli sunabiliyor. 25 veya 35 derecelik açılarla, sadece seçilen alanları vurgulamak mümkün. Yalnız restoran ve barlar değil, müzelerde sergilenen sanat eserleri de mükemmel biçimde sahnelenebiliyor.

Ilık beyaz, nötr beyaz ve soğuk beyazdan oluşan üç farklı renk derecesi, en uygun ortamı yaratmayı sağlıyor. İstenen parlaklık oranına göre 4W veya 7W modelleri kullanılabilir.

 Maddi getiriden çok daha fazlası

Toshiba E-Core GU5.3, tüm uygulama alanlar için birçok avantaj sunuyor. Yüksek enerji verimliliği sayesinde, maliyetleri %80'e kadar düşürür. Sağlamlığı ve 25.000 saate varan kullanım ömrü sayesinde bakım maliyetleri de düşüktür. LED lambaların ısı yayınımı düşük olduğundan, örneğin halojen  lambalara göre iklimlendirme maliyetlerini de büyük ölçüde azaltır.

Bu sayede Toshiba E-Core lambalar, ısıya duyarlı yiyeceklerin tezgahlarında ve raflarında kullanmak için ideal aydınlatma çözümleri sunuyor. LED ışığının bir diğer avantajı ise zararlı UV ışınları yaymaması. Böylece, Toshiba E-Core LED reflektör lambalar, tarihi resimler ve kumaşlar gibi hassas sanat eserlerinin aydınlatılmasında da güvenle kullanılabiliyorlar.

Toshiba Aydınlatma Sistemleri Müdürü Oğuz Gönül "Yeni nesil LED reflektör lambamızın Stiftung Warentest'te kazandığı zaferden dolayı çok mutluyuz. "Leading Innovation" (İnovasyonda Öncü) iddiamıza uygun olarak bu başarıyla yetinmeyip, ürünlerimizi geliştirmeye devam edeceğiz. Portföyümüzde artık daha da fazla yeni nesil E-Core reflektör lamba yer alıyor.

GU5.3 ile birlikte tüm Toshiba E-Core LED lambalar, geniş bir uygulama yelpazesinde enerji tasarrufunun yanı sıra etkin aydınlatma çözümleri sunuyor." şeklinde açıklama yaptı.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account