Aliağa’nın Prestiji olacak Hotel prestige Dönmez hizmete girdi. Aliağa’daki otel 60 oda ve 120 yatak kapasitesi ile hizmet verecek.

Editör
01.11.2010

Aliağa’da 60 oda ve 120 yatak kapasitesi ile hizmet verecek Hotel Prestij Dönmez hizmete girdi. Şirket Yönetim Kurulu Başkanı ve Aliağa Ticaret Odası Meclis Üyesi Şenol Dönmez; “Bu hizmet bize olduğu kadar Aliağa'ya da gurur veriyor. Bundan büyük mutluluk duyuyoruz.” 52 yıldır Aliağa'nın ticari hayatında etkin bir şekilde yer alan Dönmez ailesi, ilçeye yeni prestijli bir tesis kazandırdı. 28 yıldır otel ve konaklama tesisi işletmeciliği yapan Dönmez ailesine ait dört yıldızlı Hotel prestije Dönmez hizmete girdi.

Türkiye’nin en büyük Sanayi ve Ticaret bölgelerinden olan Aliağa, kente gelecek sanayici ve iş dünyası temsilcileri ile misafirlerin çağdaş koşullarda konaklayabileceği modern Hoteline kavuştu. Aliağa Kent Merkezi’nde hizmete giren Hotel Prestij Dönmez’in açılış kurdelasını, Dönmez ailesinin büyüğü Zeki Dönmez, Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz ile Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka birlikte kesti.

İŞ DÜNYASI TESİSİN AÇILIŞINDA BİRARAYA GELDİ


Açılış törenine Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, Meclis Başkanı M.Ender Özer, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan vekilleri Hamdi Erdem, Erol Güngö r, Meclis Başkan vekili Ömer Ertürk, Belediye Meclis Üyeleri, Ticaret Odası Meclis üyeleri, Aliağaspor Başkanı Metin Timurhan, Odalar ve Sivil Toplum Örgütlerinin başkan ve yöneticileri, sanayiciler, iş dünyası temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Hotel Prestige'in açılış kurdelasını kesen Belediye Başkanı Turgut Oğuz, “Böyle güzel bir tesisi Aliağa'ya kazandırdığı için Dönmez Ailesi'ni kutluyorum. Aliağa’ya inanarak, güvenerek yapılan bu yatırım, ilçemizin hızla gelişmesinin ve çıtasının yükselmesinin bir göstergesidir. Aliağa’ya hayırlı olsun” dedi.

ADNAN SAKA; “TESİSİ EKONOMİK SIKINTILARIN YAŞANDIÐI BİR DÖNEMDE KAZANDIRDILAR”


Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka da konaklama ve hizmet sektöründe her geçen gün artan ihtiyacın Hotel Prestige Dönmez ile önemli ölçüde karşılayacağını ifade ederek, “Böylesine güzel bir tesisi Aliağa’ya kazandıran Dönmez ailesini kutluyorum. Aliağa’ya büyük ve kaliteli bir tesisi, hem de ülke olarak ekonomik sıkıntıların yaşandığı bir dönemde kazandırdılar. Bu tesisin, Aliağa’mızda çok önemli bir ihtiyacı karşılayacağına inanıyorum” dedi. Açılış kurdelasının kesilmesinin ardından Zeki Dönmez ve oğulları Zeki Şeref, Şenol ve Birol Dönmez kardeşler, otelin bölümlerini davetlilere gezdirerek tanıttılar. Açılış töreni; Otelin çatı katında bulunan Aliağa Körfezi manzaralı yemek ve kahvaltı salonunda ile açık terasta verilen açık büfe kokteyl ile sona erdi.

ALİAÐA’NIN İHTİYAÇ DUYDUÐU TESİS HİZMETE GİRDİ


Prestige Hotel Dönmez Yönetim Kurulu Başkanı ve Aliağa Ticaret Odası Meclis Üyesi Şenol Dönmez, yaptığı açıklamada, “Aliağa’ya işleri nedeniyle gelen yerli ve yabancı konuklar, Sanayiciler, iş dünyası mensupları İzmir’de ya da Foça’da konaklamak zorunda kalıyordu. Bu yatırımı Aliağa’ya Kazandırdığımız için mutluyuz. Bu hizmet bize olduğu kadar Aliağa'ya da gurur veriyor. Bundan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

HOTEL PRESTİJ DÖNMEZ


Aliağa'nın köklü ticaret erbabı ailelerinden Dönmez ailesi tarafından ilçeye kazandırılan dört yıldızlı tesis, 5 katta 60 oda ve 120 yatak kapasitesi ile hizmet verecek. Tesiste toplantı ve seminer salonları, kütüphane ve çalışma üniteleri de bulunuyor. Aliağa Ticaret Odası'nın 1 Nolu üyesi Dönmez Kollektif Şirketi olarak yıllardır otel işletmeciliği yapan Dönmez ailesi, bu yeni jenerasyon konaklama yatırımıyla Aliağa'ya gelen misafirlerin konaklama sorununu da ortadan kaldırdı.

Kaynak: İnşaat & Yatırım Dergisi


 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account