Bellini’nin ERSA için tasarladığı “SO” ile sade ve fonksiyonel ofisler...

Editör
08.11.2012

 

ERSA, İtalyan Tasarımcı ve İçmimar Claudio Bellini'nin tasarladığı modüler açık ofis mobilya sistemi “SO”yu Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen Orgatec Ofis Mobilyaları Fuarı’nda tanıttı. Çalışanların uzun mesai saatlerinde kendisini rahat ve mutlu hissedeceği bir yaşam alanı sunan SO, Bellini’nin “hafifliği” ön plana çıkartan tasarım anlayışını yansıtıyor.

Klasör ve evrak dolabı gibi günümüzde pek kullanılmayan üniteler hariç tutularak, çağdaş çalışma ortamının gereksinimleri doğrultusunda üretilen SO; sadeliği, kullanım esnekliği ve kişişelleştirmeye uygun yapısıyla dikkat çekiyor.

İşlevsel ve göz yormayan bir tasarıma sahip sistem; tekli masa, yonca çalışma birimi, yönetici masası, çağrı merkezi gibi üniteler oluşturulmasına imkan veren, eşsiz bir esneklik sunuyor. SO'da kişiselleştirme, yalnızca çeşitli renk ve büyüklükteki aksesuvar seçenekleriyle sınırlı kalmıyor.

Tüm çalışanlar, masasının etrafında şahsi eşyalarını sergileyebileceği veya saklayabileceği, kendi zevkini yansıtan özel bir mekan yaratma imkanına sahip oluyor.

 Geri dönüşümlü çelik ve melanin kullanılan doğa dostu SO mobilyaları, yeşil bina projeleriyle tam uyum sağlıyor. Az sayıda malzemeyle üretilen mobilyaların kolayca sökülmesi, geri dönüşüm sürecini kolaylaştırıyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account