Graniser'den 18 Bin Avroluk Yatırım

Editör
06.11.2012

 

Akhisar fabrikasına, 3 Milyon Euro’luk teknolojik yatırım ve 15 Milyon Euro’luk granit yatırımı yapacak olan Graniser, yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Graniser, teknoloji yatırımları ile üretim kapasitesini arttırmayı hedefliyor.  

Ayrıca İtalya’dan 9 adet dijital baskı makinesi alan seramik ve granit sektörünün önde gelen markalarından Graniser, önümüzdeki yılın ilk yarısına kadar tüm üretim bandını teknolojik makinelerle yenilemiş olacak.

Yapılacak yatırımların büyüme ivmelerini daha da hızlandıracağını belirten Graniser Genel Müdürü Erol Hacıoğlu, konu hakkında yaptığı açıklamada “Geçtiğimiz seneler boyunca istikrarlı ve karlı büyüme planımıza sadık kalarak, bugün Türkiye'nin yanı sıra Avrupa, İsrail, Türki Cumhuriyetler ve A.B.D. pazarlarında aranılan bir marka olmayı ve ihracat alanında sektörün ikinci büyük oyuncusu olmayı başardık. Önümüzdeki 5 sene içerisinde Avrupa'da sektörün en önemli oyuncusundan biri olmayı hedefliyoruz.

Bu hedeflerimiz doğrultusunda da yeni yatırımlar yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. İlk etapta yapacağımız bu yatırımlarla ihracatta çok büyük yol kat edecek, kalite ve talebe zamanında müdahale ile farklılaşacağız.

Bugüne kadar hem Türkiye, hem de dünyada sektöre pek çok farklı ve yeni ürün kazandırdık, pek çok ilk uygulamaya imza attık. Yapacağımız bu yatırımlarla sektöre yenilikler getirmeye devam ederek farkımızı ortaya koyacağız. Önümüzdeki dönemde gerek Türkiye’de, gerekse Avrupa’da pek çok yatırıma daha imza atacağız” şeklinde konuştu.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account