İnşaat sektörünün zirvedeki isimleri, İstanbul’un en özel projesini inşa etmek için bir araya geldi.

Editör
02.11.2012

 

Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı ve Keleşoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keleş’in ortaklığıyla, sektörünün en özel projesinin inşaatına başlandı.

Maslak’ın devamı niteliğinde planlanan, Belgrad ormanlarıyla çevrili projenin içinden, Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan, İstanbul Boğazı’nın sularını taşıyan pırıl pırıl bir dere de akıyor.

Muhteşem bir lokasyonda inşa edilen proje, teras evler, rezidanslar, ofisler, alışveriş caddeleri, kafeler, oteller ve AVM’lerin yanı sıra konser salonları ile eğlence alanlarına da sahip olacak.

Evyap’a ait 300 bin metrekarenin üzerinde bir arsada inşa edilecek proje, Vadi İstanbul markasıyla hayata geçiriliyor.

Mimari açıdan da öne çıkacak proje 3 ada halinde planlandı. Vadi İstanbul, Türkiye’nin ödüllü mimarlık ofisi İki Design ve Amerika’nın dünyaca ünlü projelerine imza atmış mimarlık ofisi SOM Architecture tarafından tasarlandı.

TÜRKİYE’NİN İLK ÖZEL METROSUNA SAHİP

Proje dahilinde Türkiye’nin ilk özel metrosu da Vadi İstanbul içinde inşa edilecek. Vadi İstanbul’a özel olarak inşa edilecek metro, şehrin metro ağına bağlanacak. Projenin bu özelliği de dünyaya örnek olacak nitelikte bir değere sahip.

Doğayla iç içe bir noktada projelendirilen Vadi İstanbul, Boğazın temiz sularını taşıyan ve projeyi boydan boya kat eden, pırıl pırıl deresiyle de emsalsiz bir nitelik kazanıyor.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın açılışını yaptığı, Haliç’e Boğaz’dan su taşıma projesinde de büyük rol sahibi olan Sadabad Deresi, sürekli deniz suyunun taşındığı doğal bir kanal özelliği kazandı.

MASLAK’IN ALTERNATİFİ

İstanbul’un kalbi niteliğindeki Maslak’ın devamı olarak planlanan Vadi İstanbul, iş merkezleri, alışveriş ve eğlence alanlarıyla donatılacak.

Vadi İstanbul’un yer alacağı bölgenin çevresi, Osmanbey ve Nişantaşı’nın kalitesini, estetik ve canlılığını taşıyacak alternatif caddelere de sahip olacak.

Üç yıl içinde İstanbul’un en değerli, elit ve yüksek prim yapan lokasyonu haline gelecek Vadi İstanbul, TEM, Metro ve üçüncü köprü yolu bağlantısıyla da her yöne ulaşım imkanları sunabilen, ender bir yaşam merkezi olacak.

YAKINDA TÜM DÜNYAYA TANITILACAK

Vadi İstanbul’un üç büyük ortağı, inşaat sektörünün geldiği noktanın dünya sıralamasının üst noktalarında olduğunu hatırlatıyor. “Bizler, zirveyi inşa edebilecek bir düzeye ulaştık.

Daha önce gerçekleştirdiğimiz başarılı projelerle, halkımızın güvenine layık kalitemizi kanıtladık.” şeklinde konuşuyorlar. İstanbul’a dünyayı kıskandıracak yeni bir proje kazandırmak için bir araya geldiklerini söyleyen Vadi İstanbul’un ortakları, konumuyla, mimarisiyle ve özellikleriyle özgün bir projeye imza atacaklarını belirtti. İstanbulluların yanı sıra, birçok ülkeden de yoğun talep gelmesi beklenen Vadi İstanbul’un Kasım ayında lanse edilmesi bekleniyor.

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account