Çalışmalar 3 milyon 450 bin liraya mal olacak.

Yazar:Editor
02.11.2012

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yağışlarda sıkıntı yaşayan Bayraklı Mansuroğlu Mahallesi ile Bornova Gürpınar ve Kemalpaşa mahallelerinin bu sorununu 9.3 kilometrelik yağmur suyu hattı döşeyerek çözüyor.  

Peşpeşe uyguladığı yağmur suyu hattı projeleriyle kentin büyük bir bölümünün yağışlarda yaşadığı sıkıntıları çözen İzmir Büyükşehir Belediyesi, sorunlu birkaç noktaya daha neşter vuruyor. Özellikle Bayraklı Mansuroğlu Mahallesi ile Bornova Gürpınar ve Kemalpaşa mahallelerinde yağışlarda yaşanan sıkıntıları önlemek amacıyla yatırımlarına başlayan İZSU, 9.3 kilometrelik yağmur suyu hattı döşeyecek.

Ağustos ayında başlayan çalışmalar Mart ayında tamamlanacak.  Bayraklı Mansuroğlu Mahallesi’ndeki çalışmalar tamamlandığında, Bayraklı’nın en işlek caddelerinden biri olan Şehit Hakan Uysal Caddesi’nde yağışlarda yaşanan sıkıntı sona erecek. Bayraklı’nın üst kesimlerinden yağışlarda gelen ve Şehit Hakan Uysal Caddesi’nde biriken sular, yağmur suyu hatları vasıtasıyla toplanacak.

Bornova Gürpınar ve Kemalpaşa mahallelerinde yağışlarda yaşanan sıkıntılar da bu ihale kapsamında çözülecek. Mansuroğlu Mahallesi’ndeki çalışmalarını sürdüren İZSU, Bornova’daki imalatlarına da başlayacak. Yağmursuyu hatları bazı noktalarda boru döşenerek bazı noktalarda ise betonarme kanal olarak imal edilecek.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account