Kale Endüstri Holding’in kurucusu Sadık Özgür doğduğu topraklara hizmet etmeye devam ediyor

Editör
31.10.2012

 

Türkiye’de 59 yıldır sektörünün lideri olan Kale Endüstri Holding Kurucusu ve Onursal Başkanı Sadık Özgür tarafından, doğup büyüdüğü yer olan Sivas Divriği’de yaptırılan TC Sağlık Bakanlığı Sadık Özgür Divriği Devlet Hastanesi; TC Sağlık Bakanı Sayın Recep Akdağ ve TC Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın katıldığı törenle hizmete açıldı.  Yaklaşık 30 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilen ve 2,5 yılda tamamlanan TC Sağlık Bakanlığı Sadık Özgür Divriği Devlet Hastanesi, bölgenin en modern sağlık kurumu olma özelliğini taşıyor. 

Kale Endüstri Holding’in Kurucusu ve Onursal Başkanı Sadık Özgür, doğduğu topraklara bağlılığıyla Sivas’ta toplumsal hayata destek sağlayacak çalışmalarını sürdürüyor. 

Kale Endüstri Holding’in yaklaşık 30 milyon TL’lik yatırımla 21 dönüm arazi üzerinde yaptırdığı TC Sağlık Bakanlığı Sadık Özgür Divriği Devlet Hastanesi; TC Sağlık Bakanı Recep Akdağ, TC Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, TBMM Sivas Milletvekilleri, Sivas Valiliği ve diğer üst düzey Sivas devlet protokolüyle birlikte Kale Endüstri Holding Kurucusu ve Onursal Başkanı Sadık Özgür,  Kale Endüstri Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür ve Kale Endüstri Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kenan Kızıltan’ın katıldığı törenle 13 Ekim 2012 tarihinde hizmete açıldı.  

Teknolojinin bütün imkânlarından yararlanılarak yapılan ve “akıllı hastane” özelliğini taşıyan TC Sağlık Bakanlığı Sadık Özgür Divriği Devlet Hastanesi, 96 yatak kapasitesiyle Sivas’ın yanı sıra, çevre ilçelere de hizmet verecek.  Hastane kompleksinde, 5 poliklinik, 14 diyaliz merkezi ve laboratuvarların yanı sıra, doktor ve hemşireler için 12 daireli lojman bulunuyor.  

      Hastanenin açılış töreninde konuşan Kale Endüstri Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür, “Kale Endüstri Holding Onursal Başkanımız babam Sadık Özgür’ün doğup büyüdüğü bu topraklara Sadık Özgür Divriği Devlet Hastanesini kazandırmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. 

Kale Endüstri Holding’in kurucusu Sadık Özgür, çıraklıktan başladığı çalışma hayatında, azmi ve çalışkanlığıyla, 59 yıl sonra 300 milyon dolar ciroluk bir dünya markası yaratan ustalığa yükseldi. 

Kale Endüstri Holding, sektördeki yenilikçi uygulamalarıyla 2011 yılında yüzde 20 büyüme kaydetti.  Güvenlik teknolojileri alanında Türkiye’nin tercihi olarak, 2012’de toplam 36 milyon kilit ürettik.  Bu tablo bize gelecekteki çalışmalarımız için güç veriyor” dedi.   

Özel sektörün önde gelen şirketlerinin toplumsal alandaki çalışmalarının önemine değinen Özgür, sözlerine şöyle devam etti: “Kale Endüstri Holding’in toplumsal alandaki destekleri devam edecek. 

Divriği ve çevre ilçelerdeki vatandaşlarımızın sağlık ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermek üzere hazırlıkları tamamlanmış olan hastanemizin, milletimize, vatanımıza hayırlı olmasını diliyoruz. Hastane yatırımımız bölgeye çok kapsamlı bir hastaneye kazandırmanın yanı sıra, aynı zamanda gelişme sürecini sürdüren Divriği için diğer yatırımların önünü açacak ve yeni iş alanlarının yaratılmasına öncülük edecektir.” 

Kale Endüstri Holding Kurucu ve Onursal Başkanı Sadık Özgür’ün Divriği’de gerçekleştirdiği yatırımlar arasında, Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilerek hizmete sokulan ilkokul, ortaokul, Anadolu Ticaret Meslek Lisesi ve yapımına katkıda bulunulan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Divriği Maden Meslek Yüksek Okulu gibi kurumlar bulunuyor. 

Sadık Özgür, sosyal sorumluluk alanında yaptığı çalışmalarla 2009 yılında, Türkiye Cumhuriyeti’ne ulusal ve uluslararası düzeyde üstün hizmetlerde bulunanlara verilen “TBMM Üstün Hizmet Ödülü”nü almıştı.  

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account