GROHE: 2012’nin ilk altı ayındaki büyüme performansı göz kamaştırdı.

Editör
30.10.2012

 

“Satışlarda yüzde 33’e / VAFÖK’te yüzde 32’ye varan artış/ Maliyet baskısı, fiyat artışlarını kaçırılmaz kılmaktadır.”DÜSSELDORF,GROHE Grubu’nun 2012’nin ilk altı ayındaki konsolide satış gelirleri, 695 milyon Euro olarak açıklandı (Grohe Grubu’na Grohe AG ve Joyou AG dahildir). Bu rakam, geçtiğimiz yıl elde edilen 522 milyon Euro’ya nazaran %33’lük bir artış anlamına geliyor. Joyou hariç tutulduğunda Grohe, son derece istikrarsız bir piyasa ortamında satış gelirlerini 536 milyon Euro’ya yükseltmeyi başardı.  

Grohe Grubunun toplam VAFÖK’ü, 2011’e kıyasla yüzde 32 artışla 132 milyon Euro oldu. . Joyou hariç tutulduğunda, VAFÖK toplamı 102 milyon Euro olarak gerçekleşti. .

Firma, Almanya pazarında da olumlu bir trend yakaladı. . 102 milyon Euro olarak gerçekleşen satış gelirleri, önceki yıla nazaran yüzde yedi arttı.. En büyük artış ise Asya pazarında görüldü.

Global armatür ve sıhhi tesisat donanımları sektörü; devam eden Euro borç krizinin döviz piyasalarında neden olduğu kuvvetli dalgalanmalardan ve bu dalgalanmaların emtia fiyatları, dışarıdan temin edilen parçalar ve üretim maliyetlerinin bütünü üzerindeki yansımalarından hissedilir şekilde etkileniyor.

Global bir marka  olarak sorumluluklarının bilincinde bir üretici olan Grohe, bu gelişmeleri yakından takip ediyor  ve bu doğrultuda, fiyat artışlarının mantıklı ve kaçınılmaz bir adım olduğuna inanıyor.  

Bu fiyat artışlarının ölçeğini sınırlandırabilmek amacıyla Grohe, müşterilerine en kaliteli ürünleri en hesaplı şekilde sunmak için iş süreçlerinde daima verimliliğe odaklanıyor.  Pazar lideri konumundaki kuruluş, sürdürülebilir karlılığın ve ürün kalitesinin nasıl sağlanabileceğini bir kez daha göstermektedir.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account