Akşan Yapı tarafından hayata geçirilen, İzmir’de inşaatı devam eden Türkiye’nin en büyük çelik konut projesi 35. Sokak’ta ilk teslimler, Ocak 2013'te gerçekleşecek.

Editör
30.10.2012

 

Türkiye’nin BREEAM sertifikalı ilk ve tek konut projesi olan 35. Sokak’ta ilk etabın teslimi, 2013 Ocak ayı sonunda gerçekleşecek. 555 adet konutu içeren 35. Sokak’ta; 1+1 bahçeli evler, 2+1 daireler, 2+1 bahçe dubleksleri, 3+1 sıra evler, 3+1 bahçe dubleksleri ve 4+1 avlulu evler olmak üzere toplam 6 tip konut seçeneği bulunuyor. Konut seçeneklerinin metrekare büyüklükleri ise 81 m² ile 272 m² arasında değişiyor. 

Bahçeli evleri, 2 km boyunca uzanan tek bir sokak üzerinde sıralanan 35. Sokak, daire fiyatına bahçeli konut sahibi olma fırsatı sunuyor. Projede, bahçeli konut fiyatları 199 bin TL’den başlıyor.

Uluslararası yeşil bina sertifikası BREEAM’e sahip ilk ve tek konut projesi 35. Sokak’ta, yapısal çelik sisteminin avantajları ile Türkiye’de ilk defa kullanılan solar elektrik enerjisi sistemiyle yılda 400 bin kWh elektrik üreterek 290 ton daha az karbon salımı gerçekleştirilmesi hedefleniyor. 

Ayrıca proje evlerinde kullanılacak yüksek verimli ısıtma ve soğutma sistemi (hava kaynaklı ısı pompası) sayesinde de her yıl 376 bin kWh elektrik tasarrufu sağlanarak 272 ağaç kurtarılması planlanıyor. 

95 dönüm yeşil alana sahip 35. Sokak'ta, 1350 m² spor merkezi, basketbol sahası, tenis kortu, fitness salonu, spa salonu, Türk hamamı, sauna, yürüyüş ve bisiklet parkurları, iki adet açık yarı olimpik havuz, bir adet yarı kapalı yarı olimpik havuz, kreş, kütüphane, organik sebze ve meyve bahçeleri manavı bulunuyor. 

35. Sokak, dünyada depreme karşı en güvenilir yapı sistemi olan yapısal çelik sistemi ile inşa ediliyor. Bu sistem ile kullanıcılara ısı, ses, nem, gün ışığı gibi alanlarda yüksek yapı fiziği imkanı sunuluyor. Diğer yapı sistemlerine göre çok daha uzun ömürlü olan yapısal çelik sistemi aynı zamanda kolonsuz ve kirişsiz tasarım, iç mimari ve dekorasyon rahatlığı ile ferah ve daha geniş iç mekânlar sağlıyor.

KAYNAK :Sabah

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account