TRAÇİM Çimento 4. Uluslararası İMSAD İnşaatta Kalite Zirvesi’ne destekçileri arasında yer alıyor

Editör
22.10.2012

 

Soyak Holding kuruluşlarından olan TRAÇİM Çimento, inşaat sektörünün en önemli buluşmalarından biri olan Uluslararası İMSAD İnşaatta Kalite Zirvesi’nin destekçilerinden oldu. 2009 yılından beri düzenlene zirve bu sene 4. kez TÜSİAD’ın stratejik ortaklığıyla gerçekleştiriliyor.

 

Türkiye’nin 7. Büyük çimento ihracatçısı ve İSO’nun düzenlediği Türkiye’nin ilk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde 491. Sırada yer alan TRAÇİM Çimento, sektörünün de yükselen yıldızı olarak  4. Uluslararası İMSAD İnşaata Kalite Zirvesi’nin destekçileri arasında yer alıyor.

Ana teması ‘Sürdürülebilirlik ve Küresel Rekabet’ olan zirvede yerini alan TRAÇİM Çimento, çevreye ve toplum değerlerine saygılı çalışmalarla, sürdürülebilir gelişmeye ve daha iyi bir geleceğe katkıda bulunmak üzere çalışmalarına devam ediyor. 

TRAÇİM Çimento Genel Müdürü İrfan Yorulmaz “Ana teması ‘Sürdürülebilirlik ve Küresel Rekabet’ olan 4. Uluslararası İnşaata Kalite Zirvesi’ne katılmaktan son derece mutluyuz.

Gerek ulusal gerekse uluslararası arenada böylesine ufuk açıcı zirvelerde, kongrelerde ve konferanslarda yer almak önceliklerimiz arasında yer alacak. Çünkü hem katkı sağlamayı hem de yeni bakış açılarıyla donanmayı sürdürülebilirliğin temel taşlarından biri olarak görüyoruz” dedi. 

Her geçen gün genişleyen uluslararası ağı sayesinde Türkiye’nin en büyük çimento ihracatçıları arasında yerini alan Traçim Çimento, Marmara Bölgesi'nin en yeni ve üçüncü en büyük entegre çimento fabrikası.

Çimento ihracatının yükselen yıldızı Traçim Çimento, günlük 5 bin 500 ton klinker üretim kapasitesine sahip. Doğal kaynak kullanımını azaltmak için bünyesinde atık ısıdan ısınma amaçlı (reküperatör) sistem bulunan, arıttığı evsel nitelikli atık sularını peyzaj amaçlı sulamada kullanan TRAÇİM Çimento, bölgesinde diktiği on binlerce fidanla sürdürülebilir çevre anlayışına katkı sağlıyor. Kurulduğu yıldan bu yana çeşitli sahalarda 30 bin fidan dikimi gerçekleştiren TRAÇİM Çimento her sene 10 bin ağaç dikmeyi hedefliyor. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create Account



Log In Your Account