Dünyanın en lüks projelerinin vazgeçilmez armatür markası Jado, artık Türkiye’de.

Editör
28.10.2010

Dünyanın en lüks projelerinin vazgeçilmez armatür markası Jado, artık Türkiye’de. Türkiye distribütörlüğünü ECE’nin yaptığı Ideal Standard International markalarından Jado, önümüzdeki beş yılda Türkiye’deki lüks armatür pazarından yüzde 25-30 pay almayı hedefliyor. Jado Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Yakup Fırat, Jado’nun 1890 yılında Almanya’da kurulduğunu hatırlatarak, 2007 yılında da Ideal Standard International bünyesine katıldığını hatırlattı. 2008 yılından bu yana Ideal Standard’ın Türkiye distribütorlüğünü üstlendiklerini hatırlatan Yakup Fırat, “Ideal Standard ürünlerinde önemli bir başarıya imza attık. Önümüzdeki dönemde Jado ile daha büyük başarılara imza atacağımıza inanıyoruz. Jado, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kısa zamanda lüks armatür grubunda vazgeçilmez markalardan biri olacak” dedi. Jado’nun önümüzdeki beş yılda kalitesini, farklılığını ve güvenilirliğini Türkiye’de de kanıtlayacağını ifade eden Yakup Fırat, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Jado, tüm dünyada lüks armatür pazarında en önemli markalardan biri olarak kabul ediliyor. Bu yüzden dünyanın en lüks projelerinde Jado imzası taşıyan ürünleri görüyoruz. Türkiye’de de önümüzdeki dönemde Jado’nun adını daha sık duyacağız. Jado, Türkiye’de bu kulvarda yer alan az sayıdaki markalar arasından kısa sürede başrole geçecektir ve beş yıl sonunda söz konusu pazardan yüzde 25-30 civarında pay alacaktır.”

Yakup Fırat, tüm dünyada A+ projelerde kullanılan Jado markalı armatürlerin Türkiye’de de daha şimdiden İstanbul Sapphire ve Trump Towers gibi İstanbul’un en lüks projelerinde kullanıldığını ifade etti.

Ideal Standard International Başkan Yardımcısı Vassil Kanev ise Türkiye’de ciddi bir potansiyel gördüklerini ifade ederek, 2013 yılında Türkiye’nin Ideal Standard'ın Almanya, İngiltere, Fransa ve İsviçre’den sonra beşinci pazarı olacağını söyledi. Jado’nun lüks armatür grubunda en çok satan marka olduğunun altını çizen Vassil Kanev, “Türkiye pazarına girmek için en doğru zamanı seçtiğimizi düşünüyoruz. Az sayıda ama yüksek kalitede ürettiğimiz Jado için Türkiye’de ciddi bir potansiyel olduğunu biliyoruz” dedi.

Jado için tasarladıkları ürünlerin bir yaşam tarzını yansıttığını ifade eden Ideal Standard International’ın baş tasarımcısı ve Artefakt Tasarım Stüdyosu’nun kurucusu Achim Pohl, tasarımla ilgili önemli ipuçları verdi. Achim Pohl, “Tasarım trendleri sade ve duygusal tasarımlar olarak dönem dönem değişir. Biz de Jado’daki tasarımlarımızı bu eksende hazırlıyoruz. Ürünlerimizin bir bölümü geleceğin tasarımlarını, bir bölümü de geleneksel tasarımlarını yansıtıyor” dedi.

 

Kaynak: İnşaat&Yatırım Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account