Seranit Cersai’de gövde gösterisi yaptı 

Yazar:Editor
15.10.2012

 

Avrupa seramik sektörünün en büyük fuarı Cersaie’ye Seranit Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik ve Seranit Yapı Grubu Başkanı Hamdi Altunalan katılımıyla yer alan Seranit Yapı Grubu, önemli işbirliği görüşmeleri de gerçekleştirdi. Seranit Yapı Grubu Başkanı Hamdi Altunalan, önde gelen global bir grupla bağlantı yaptıklarını, yapılması planlanan yatırımın daha erken bir tarihe alınabileceğinin sinyalini verdi. 

Türkiye seramik sektörünün önde gelen şirketi Seranit Yapı Grubu, Avrupa’nın en büyük Fuarı Cersaie’ye katıldı. İtalya’nın Bologna şehrinde düzenlenen seramik ve banyo aksesuarları fuarı Cersaie’de gövde gösterisi yapan Grup, aynı tarihlerde Rimini şehrindeki seramik teknolojisi fuarı Technargilla’da da yer aldı.

Fuarlarda Seranit Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik ve Seranit Yapı Grubu Başkanı Hamdi Altunalan katılımıyla yer alan Grubun, üst düzey temsilci düzeyinde fuarda yer alması, İtalyan seramik sanayicileri tarafından da büyük ilgiyle karşılandı. 

Sektör profesyonellerinin büyük bir ilgiyle takip ettiği ve şirket işbirlikleri için zemin oluşturan Cersaie Fuarı’nda, Avni Çelik ve Hamdi Altunalan da önemli işbirliği görüşmelerinde bulundu.

Seramik üretimi konusunda yeni yatırım hedeflerini belirleyen Seranit, dünyanın önde gelen Grupları’ndan Sacmi’nin Seramik Bölümü Genel Müdürü Claudio Marani’den son teknolojik yenilikler konusunda bilgi alarak enerji tasarruflu üretim hatları konusunda fikir alışverişinde bulundu. Teknolojik yeniliklere önem veren Seranit, özellikle hammadde hazırlanması konusundaki son teknolojiyi ise yakından takip ediyor.

 

 Cersai Fuarı’nı derinliği olan bir şov olarak niteleyen Seranit Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, seramik üretiminin ve ticaretinin kendisi için enteresan ve aynı zamanda keyif veren bir iş kolu olduğunu dile getirdi. 2012 yılının ilk 9 ayı için ihracat hedeflerinin çok üzerinde bir performans gerçekleştirdiklerini hatırlatan Seranit Yapı Grubu Başkanı Hamdi Altunalan ise; fuar esnasında 2013 yılı için önde gelen global bir grup ile bağlantıya geçtiklerini, 2013 ihracat hedefiyle beraber yapılacak bu yatırımın daha erken bir tarihe alınabileceğinin sinyalini verdi. 

Seranit’in büyük ebatlı karoları, Cersai’de dikkat çekti

Avrupa’nın en yeni ve en son trendlerinden oluşan ürün grubuyla Cersai Fuarı’nda gövde gösterisi yapan Seranit Yapı Grubu, fuara Seranit ve Serra ürün kategorisiyle büyük beğeni topladı. 

Son dönemde ‘büyük ebatlı ürünlere’ olan talebe karşılık sektörde sadece Seranit’te bulunan 90x90 ve 90x135 ebatlarındaki büyük ebatlı karolar; markanın fuarda ayrıca fark yarattığı bir alan oldu. 

 

Dergisi 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account