Yabancı mimar ve tasarımcılar Türk mermer ve doğal taşlarını keşfetmeye gelecek 

Editör
15.10.2012

 

Doğal taş sektörünün İstanbul’daki en büyük buluşması olan 9. Natural Stone Fuarı, 18-21 Ekim 2012 tarihleri arasında İstanbul’da yerli ve yabancı sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşecek.

Yaklaşık 300’ün üzerinde katılımcı firma, yeni iş ve yeni pazarlar bulma imkanı yakalayacak. 20 binin üzerinde ziyaretçi de sektördeki gelişen teknoloji ve malzeme ilişkisini keşfedecek.  

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği’nin (İMİB) katkılarıyla düzenlenen 9. Natural Stone Fuarı, dünya doğal taş sektörünün buluşma noktası olacak. Ticaretin kalbinin attığı İstanbul’da dünyanın dört bir yanından yerli ve yabancı sektör temsilcilerini ağırlayacak bu buluşma, yeni iş anlaşmaları için fırsat yaratacak.

CNR Expo’nun ev sahipliğini yaptığı fuar, 18-21 Ekim 2012 tarihleri arasında, yaklaşık 300’ün üzerinde katılımcı firmayı ve 20 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlamayı hedefliyor.

9. Natural Stone Fuarı, dünya mermer-traverten kaynaklarının önemli bir kısmına sahip olan ülkemizin, yerli ve yabancı mimar, iç mimar ve tasarımcılar tarafından üst düzey bir marka olarak algılanması aynı zamanda yeni iş ve yeni pazarlar yaratması açısından büyük önem taşıyor.

Fuarı ziyaret edecek ülkeler arasında İran, Çin, Yunanistan, Hindistan, İsrail, Ürdün, Bulgaristan, Rusya, Almanya, İtalya, Mısır, Libya, Irak, Birleşik Arap Emirlikleri, Tunus, Lübnan, İngiltere, Suriye, Makedonya ve Fransa dikkat çekiyor. Fuara katılım gösterecek ülkeler arasında da Hindistan, Çin, Afganistan, İtalya, İspanya, Brezilya, Tayvan, Kore ve Yunanistan yer alıyor. 

Natural Stone Fuarı’nın doğal taş sektörünün İstanbul’daki en geniş kapsamlı buluşması olduğunu belirten İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özer, Türkiye’nin stratejik coğrafi konumu ve doğal taş ve mermer rezervlerine dikkat çekmek için fuarın önemini vurguladı. 2011 yılında doğal taş ihracatını yüzde 9,7 artırdıklarını kaydeden Mehmet Özer, hedeflerinin bu yıl bu rakamı çok daha yukarı taşımak olduğunu söyledi.

Özer, “Natural Stone Fuarı, sektörün ihracat hedeflerine ulaşmasında itici bir güç olacak. Bu açıdan firmalarımızın katılımını oldukça önemsiyoruz” dedi. Mehmet Özer: “Belki çoğu kişi bilmiyor ancak bugün Türk doğal taşları, Beyaz Saray’dan tutun da birçok ünlü otel ve hatta Kabe’ye kadar sayısız büyük eser ve projede kullanılıyor. Natural Stone Fuarı ile sektörümüzün bu başarısına dikkat çekerek yabancı mimar ve tasarımcılara Türkiye markasını benimsetmeyi de hedefliyoruz” diye konuştu.

  Dergisi


KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account