Zeytinburnu'ndaki 'Onaltı Dokuz' projesinde kiralamalar başladı. Projedeki kiralar 3 bin TL ile 15 bin TL arasında değişiyor

Editör
15.10.2012

 

Zeytinburnu sahilinde 396 rezidanstan oluşan Onaltı Dokuz İstanbul projesinde kiralar 3 bin TL'den başlıyor. Astay Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen ve yaşamın başladığı projede ikinci el satış ve kiralamalara start verdiklerini söyleyen Astay Gayrimenkul Satış Direktörü Cemalettin Akgül, 1+1'lerde kiraların 3 bin TL'den başladığını en büyük daire olan penthouseların kirasının ise 15 bin TL'ye kadar çıktığını söyledi.

Yabancıların da kiralama yaptığını belirten Akgül, "Yabancılar daha çok oturum amaçlı satın alıyor ancak yatırım için alanlar da var. Yatırım için alanlarda kiralamalar başladı. Şimdiden 30 daire bu fiyatlardan kiralandı" dedi. 250 dairenin tesliminin tamamlandığını ve tapuların teslim edildiğini söyleyen Akgül, C Blok'ta inşaat ve satışların devam ettiğini hatırlattı.

Akgül, "Toplam 6 penthouse daire var. Özellikle yabancılar tercih etti. 4'ünün satışı tamamlandı. İkisi hâlâ satışta" dedi. Projede metrekare fiyatlarının 5 bin 500 dolara ulaşğını da söyleyen Akgül, 70 dairenin kaldığını vurguladı. Penthouseların 6.5 milyon dolar olduğu projenin altında yer alan 25 bin metrekarelik AVM ise 2013'te faaliyete girecek.

İlanla gelen yabancı var 

Mütekabiliyet Yasası'nın çıkması nedeniyle yabancı müşterilerde artış beklediklerini söyleyen Akgül, "Mütekabiliyet öncesi şirket kurarak daire satın alan yabancılar da oldu. Ama şimdi mütekabiliyetle bu işler daha kolaylaştı. Suudi Arabistan'ın en önemli holdinglerinden birinin sahibi havaalanında aldığı bir dergiden kopardığı ilanla gelerek daire satın aldı. Penthouselardan birinde yaşayacak" dedi.

2013'te daha fazla yabancı beklediklerini söyleyen Akgül, projenin ulaşım asklarına yakın olması nedeniyle işadamları tarafından da tercih edildiğini anlattı. 

Sırada Bodrum projesi var

Four Seasons otellerinin de sahibi olan Astay Gayrimenkul'ün hedefinde şimdi de Bodrum projesi var. Bodrum'da adı açıklanmayan bir koyda lüks villa ve otel geliştirecek şirket yabancılara da satış hedefliyor. Akgül, "Hedef sadece yabancılar değil. Bodrum'u seven ve orada yatırım yapmak isteyen bir kitle var. Onları da hedefliyoruz" dedi.

KAYNAK: Sabah Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account