Dünyanın sayılı projelerinde Alarko Carrier konforu

Editör
12.10.2012

 

İklimlendirme sektörünün öncü ismi Alarko Carrier, Avrupa’nın prestijli projelerinde konfor sunmaya devam ediyor. Fransa / Nice'de yapılmakta olan 40.000 kişi kapasiteli Nice stadyumunda ve Monaco'nun tek yat kulübü olan Yacht Club de Monaco’da da Alarko Carrier kalitesi ve tecrübesi tercih edildi. 

Nice'de yapılmakta olan dev stadyumunda Alarko Carrier tarafından Gebze üretim tesislerinde üretilen Carier 39 HQ serisi cihazlar seçildi. Projede toplam soğutma kapasitesi 1.650 kW olan, plakalı ısı geri kazanım üniteleri ve Gebhardt EVO serisi plug fanlardan oluşan 25 adet 39HQ klima santrali kullanılacak. 

Monaco'nun tek yat kulübü olan Yacht Club de Monaco’da da yine Alarko Carrier tarafından Gebze üretim tesislerinde üretilen Carier 39 HQ serisi cihazlar tercih edildi. 

Yatcht Club de Monaco’d,a 5 adeti çift karışımlı hücre, filtre -, batarya ve egzoz besleme fan kompleksinden oluşan, bir adeti ise karışım hücresi ve fanlardan oluşan toplam 6 adet klima santrali kullanılacak. Cihazların toplam soğutma kapasitesi yaklaşık 520 kW olacak.

Soğutma sınıfının en iyisi “Airovision Üniteli” Carrier Klima Santralleri

Alarko Carrier Gebze Organize Sanayi Bölgesinde üretilen, 39 HQ klima santralleri 5 kıtada 48 ülkeye ihraç ediliyor. En yüksek enerji verimliliği sağlayan Airovision Üniteli Carrier Klima Santralleri’nin, standart olarak 0,5-35 m3/s nominal kapasitede üretilen 122 değişik modeli bulunuyor.  Teknik özellikleri ise;

  • Yüksek korozyon direnci 
  • Isıl geçirgenlik sınıfı T2 
  • Isı köprü faktörü sınıfı TB 2 
  • Hava sızdırmazlık sınıfı B 
  • Mekanik dayanım sınıfı 2A 
  • Filtre by-pass kaçağı: Standart yandan sürmeli filtre için F7, özel yandan sürmelifiltre için F9, önden sürmeli filtre için F9 sınıfı. (EN 1886)

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account