Zincirlikuyu'da 14 bin 760 metrekare arsa üzerinde Türkiye’nin en akıllı binalarından biri olarak yükselen İstanbloom Projesi’nin kaba inşaatı tamamlandı

Editör
12.10.2012

 

Kaliteyi temel alarak lüks konutlara imza atan Esin Yapı’nın inşaat sektöründe örnek model yaratmak için yola çıktığı modern ve klasiği bir arada yorumlayan İstanbloom Projesi’nin kaba inşaatı tamamlandı. 46 kattan oluşan proje, mimarisi ve ayrıcalıklı özellikleriyle dikkat çekiyor.

İstanbloom projesinde kaba inşaatın tamamlanması ile birlikte sosyal alanlar ve otopark da dahil olmak üzere inşaatın büyük bir kısmı bitmiş bulunuyor. 2013 yılının sonunda tamamlanması hedeflenen İstanbloom projesinde cephe inşaatı konusunda ise dünya devi olan Schüco firması tercih edildi.

İstanbloom, çift cidarlı cephe ile kendi içinde yarattığı iklimlendirme sayesinde tüm gün bina içinde temiz hava sirkülasyonu sağlıyor. Bina çatısı ve dış cephede kullanılan malzemeler ise güneş ışınları emisyonundan koruyor. Ayrıca maksimum izolasyon ve ısı geri kazanım sistemiyle de enerjide yüzde 20 tasarruf elde ediliyor.

Enerji tasarrufunun maksimum seviyede uygulandığı İstanbloom’da dış cephe ve yapı içindeki özel izolasyon ile ısı kayıpları önlenirken yağmur sularının toplanarak tekrar değerlendirilmesi sağlanıyor.

5600 m2 yeşil alana sahip olan İstanbloom eşsiz kat bahçeleri ile konut sahiplerine yoğun şehir yaşantısının ortasında sessiz ve sakin bir yaşam vadediyor.

Türkiye'nin ABD'deki Çevre Dostu Binalar Konseyi tarafından verilen LEED sertifikasına aday tek konut projesi olan İstanbloom, çevreye duyarlı bir yapıya sahip olmasıyla birlikte tüm ısıtma, klima, soğutma, aydınlatma gibi yaşamın temel parçası olan konularda tasarruf sağlıyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account