Marshall’dan dileyene sıcak dileyene soğuk nötr renkler

Editör
12.10.2012

 

AkzoNobel Marshall’ın 2012 sekiz renk ailesinde yer alan “Sıcak ve Soğuk Nötrler”, yaşadığı mekanlara yeni renk ve alamlar katmak isteyenlere pek çok seçenek sunuyor.

Yaşam alanlarına klasik, kadınsı bir dokunuşla konfor ve incelik katmak isteyenler için sıcak nötrler, mütevazılık, natürellik ve berraklık arayanlar için ise soğuk nötrler çok ideal. 

“Renklendir Hayatı” sloganı ve yenilerek, daha da renklenen kurumsal kimliği ile insanların hayatına renk katmaya devam eden AkzoNobel Marshall, uluslararası çapta yürüttüğü araştırmaları sonucunda belirlediği 2012 Teması, Renk Paleti ve Renkleri ile hayatı renklendirmeye devam ediyor.

2012’nin sekiz renk ailesinden olan sıcak ve soğuk nötrler, yaşam alanlarına farklı anlamlar kazandırmak isteyen farklı beğenilere hitap eden renkler sunuyor.

“Çıplak, moda ve şık” kavramlarının temsilcisi: Sıcak Nötrler

Keten bejinden kadifemsi güderiye, Cappucino’dan çikolata rengine, çıplak, moda ve şık kavramlarıyla bütünleşen Marshall’ın sıcak nötrler renk paleti, bulunduğu mekana, klasik, kadınsı bir dokunuşla konfor ve incelik yayıyor. Renk paletinde bulunan gri ve bej renkleri karışınca sonuç, olağanüstü zarif oluyor.

Islak kum, sedef ve saten çağşımları veren bir ton olarak öne çıkıyor. Somon renginin belli belirsiz izi, bu tonu ısıtıyor. Pudra pembeleri ve koyu yeşilimsi maviler ile mükemmel bir uyum sergiliyor. Ana sıcak nötrler, anın atmosferi ile birlikte koyulaşma ve açılma eğilimi gösteriyor. Geçen yılın istiridye kabuğu boz kahverengi tonu, bu yılki palette, daha açık ve sıcak bir tonda karar kılmış durumda.  

Mütevazılık, natürellik ve berraklık arayanlara: Soğuk Nötrler

Gerçekte göründüğü kadar da soğuk olmayan Marshall’ın soğuk nötrleri, son derece mütevazı, natürel ve berrak. Birçok tonu kil, çakıl taşı, kurşun kalay alaşımı ve gümüş gibi metal tonlarını çağştırırken, diğerleri kağıt, kemik ve kuştüylerini akla getiriyor. Bu palet, sahile vuran nesneleri toplayarak geçinen birinin kulübesindeki değerli eşyalara benziyor.

Marshall 2012 soğuk nötrler renk paleti, asi, gümüşi gri, parlak ve koyu kombinasyonlar için mükemmel bir zemin oluşturmak üzere sıcak yeşil tonlarının yanı sıra soğuk palette yer alan diğer nötrleri de bir araya getiriyor. Geçen yılın modern, soluk, endüstriyel grisi lilaya çalarken, bu yılın renk tonu ise daha çok sıcak yeşil tonları içeriyor.  

  Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account