Medicana, İç Anadolu'nun en büyük özel hastanesini Konya'da açtı. 60 milyon dolarlık yatırımla, 35 bin metrekarelik alana kurulan hastanede 700 kişi çalışacak

Editör
12.10.2012

 

Medicana Sağlık Grubu, İç Anadolu'nun en büyük ve kapsamlı hastanesini Konya'da açtı. 35 bin metrekarelik hastane ile Medicana, zincire 10'uncu halkayı da eklemiş oldu.

60 milyon dolarlık yatırımla kurulan hastanenin hem kent hem de bölge insanı açısından önemli bir sağlık merkezi olacağını anlatan Medicana Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Bozkurt, merkezde 700 personelin hizmet vereceğini söyledi. Medicana Sağlık Grubu'nun 20 yılı aşkın bir süredir özel sağlık sektöründe öncülük ettiğini anlatan Bozkurt, "Özel Sağlık sektöründe ulaşğımız kalite, grubumuzun sağlık turizminde tercih edilen ve gözde kuruluşlar arasında yer almasını sağlamıştır" dedi. 

SAÐLIK TURİZMİ 

Bozkurt, kalp cerrahisinden tüp bebek merkezine, ileri kanser tedavisinden kozmetolojiye, beyin cerrahisinden organ nakline, hemodiyalizden eklem hastalıklarına ve nörolojiye kadar birçok alanda uluslararası standartlarda hizmet vereceklerini kaydetti.

Bozkurt, "Türkiye'nin yanı sıra Ortadoğu, Orta Asya, Balkanlar ve Avrupa'dan gelen birçok hastayı tedavi etmektedir. Hasta tedavi ve bakımının yanı sıra, artık tıp alanında bilgi ve deneyimlerimizi gelişmekte olan ülkelere ihraç eder konumdayız" diye konuştu. 

HELİKOPTER PİSTİ VAR 

Geniş kullanım alanı ve gelişmiş teknolojik cihazların yanı sıra; organ ile kemik iliği nakilleri ve kardiyoloji alanlarındaki hizmetleri Konya'ya getiren Medicana Hastanesi'nde hava ambulans parkı da bulunuyor.

Hastanede, 55 yataklı genel, kardiyovasküler cerrahi, koroner yoğun bakım ünitelerinin dışında 45 yataklı yeni doğan yoğun bakım ünitesi de yer alıyor. Medicana, toplam 100 yatak kapasiteli yoğun bakım üniteleriyle dikkat çekiyor.

KAYNAK: Sabah Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account