KİPA’DAN ENERJİ TASARRUFUNA BÜYÜK DESTEK

Editör
28.10.2010
Ekonomik ve kaliteli ürünlerinin yanı sıra, yenilikçi çözümlerle de tüketicinin beğenisini kazanan Kipa, enerji tasarrufu çabalarına katkıda bulunmak için “Tasarruf Günleri” kampanyası düzenliyor. Kampanya kapsamında, müşterilere enerji tasarrufu ve ürünleri hakkında bilgi verilirken, tasarruflu ürünlere özel indirimler de uygulanacak.

Tüketicinin ve üreticinin dostu Kipa, 31 Ekim’de saatlerin geri alınmasıyla gündeme gelecek olan enerji tasarrufu çalışmalarına, düzenlediği kampanyayla destek verecek. 22 Ekim – 5 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Kipa’da Tasarruf Günleri” etkinliği kapsamında, enerji tasarrufu hakkında bilgi verilecek.

Philips, Tesa, Henkel gibi enerji tasarruflu aydınlatma ürünleriyle, tasarrufun ekonomik ve çevresel etkileri anlatılacak. Müşterilere, her evde 3 adet enerji tasarruflu ampul kullanılması halinde;
  • Ürün ömrü boyunca ortalama 427 TL kazanç elde edileceği,
  • Türkiye genelinde 1 milyon TL’ye kadar tasarruf sağlanacağı,
  • Yıllık 4400 GWh’lik enerji tasarrufuyla, bir barajın üretimi miktarında tasarruf edilebileceği,
  • Ancak 120 milyon ağacın temizleyebileceği 2.7 milyon tonluk karbondioksit salınımının bu sayede oluşmayacağı,
  • Normal ampullerin en fazla 1 yıl ömürlü olmasına karşın, tasarruflu ampullerin 8 yıl kullanılabileceği vurgulanacak.
Kampanya kapsamında, enerji tasarruflu ürünler, indirimli fiyatlarla müşterilere sunulacak. Tesco Kipa Hakkında:
Tesco-Kipa (Kitle Pazarlama Ticaret ve Gıda Sanayi A.Ş.), 46’sı hipermarket, 71’si ekspres olmak üzere toplam 117 mağazası, 230 bin metrekare net satış alanı ve 8000 çalışanıyla Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile ortaklık kurmuş ve mağazalarını tüm Türkiye’de hızla yaygınlaştırmaya başlamıştır.

Ülkemizde kaliteli, güvenilir, avantajlı ve rahat alışveriş imkanlarını geliştiren ve çevre duyarlılığı bilincinde öncü perakende kuruluşu olan Tesco Kipa, topluma değer katan sosyal sorumluluk projelerinde de liderliğini sürdürmektedir. Karbon emisyonunu yarı yarıya azalttığı için hibrit araçlar kullanmaya başlayan; Çiğli Kipa mağazasında 3G Kojenerasyon enerji uygulaması, güneş enerjisi ve  günışığı kullanımı ile hipermarket ve alışveriş merkezleri için Türkiye’de ilk defa çağdaş enerji tasarrufu sağlama sistemi geliştiren ve son iki yıldır Küresel Isınma Kurultayı’nı düzenleyen Tesco Kipa’nın, çevre konusunu eğitimle bütünleştiren çok sayıda projesi bulunmaktadır. Tesco Kipa’nın Unilever, TOÇEV ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde gerçekleştirdiği “Yarının İzleri” projesi, çocuklara çevre bilinci aşılamayı amaçlarken, P&G ile birlikte geliştirdiği “Bir Damla Gelecek” projesi, eğlenceli bir öğrenme süreci içerisinde çocukları suyun bilinçli kullanımı ve hijyen konusunda eğitmeyi hedeflemektedir. Ayrıca, Tesco Kipa çalışanları gönüllü olarak “Kipa Haydi El Ver” projesini yürütmektedir; bu proje protokolü Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Genel Müdürlüğü’nün özel bir şirket ile Bakanlık düzeyinde yaptığı ilk protokol olma özelliğini taşımaktadır.

 
Kaynak: İnşaat & Yatırım DergisiKAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account