Has Şirketler Grubu ve Evra Group imzasıyla Anadolu Yakası, Oto World Asya projesi ile ilk Oto AVM’sine kavuşuyor.

Editör
11.10.2012

 

Anadolu yakasının ilk oto AVM’si Oto World Asya, inşaat sektörünün iki deneyimli firması Has Şirketler Grubu ile Evra Group ortaklığıyla hayata geçiriliyor.

10 Ekim Çarşamba günü düzenlenen basın toplantısında lanse edilen Oto World Asya’ya şimdiden yoğun talep geliyor.Projenin reklam yüzü olan Türk Sanat Müziği’nin ünlü sanatçısı Ahmet Özhan’ın da katılımıyla gerçekleşen basın toplantısının ardından, mağazaların satışına başlandı.

Has Şirketler Grubu Başkanı Ali Gedik ve Evra Group Başkanı Hasan Topaloğlu, Otomotiv sektöründe hizmet veren üretici, distribütör ve 2. el galeri sahiplerinin yer alacağı Oto World Asya projesi için sektörden olumlu görüş ve destek aldıklarını belirtti.

Projenin konumu, ulaşım açısından avantajlar sunması ve büyük yatırımların merkezini oluşturan bir bölge olması nedeniyle Pendik olarak belirlendi.

Has Şirketler Grubu ve Evra Group, Oto World Asya projesi için Sabiha Gökçen Havaalanı’nın karşısında, 333 metre TEM ve E-5 bağlantı yoluna cepheli arsayı özel mülkiyetine alarak inşa çalışmalarına başladı.

365 adet işyerinden oluşan Oto World Asya’nın 0 ve 2. el showroom, oto servis, banka, cafe ve restoran düzeninde oluşturulması planlanıyor.

Yaklaşık 25 yıldır birçok sektörde faaliyet gösteren iki önemli firmanın güç birliğiyle eşsiz bir projeye imza atıldığını belirten Evra Group Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Topaloğlu; “İstanbul’un en hızlı gelişen bölgesi Pendik’te eşsiz bir projenin inşasına başladık. Anadolu yakasında tek olma özelliğine sahip Oto World Asya projemiz ile bir Oto AVM’den öte, bir yaşam alanı oluşturacağız. Özgün ve estetik mimarisiyle bölgeye değer katan projemiz, otomotiv sektörü açısından büyük önem taşıyor.

Projemizi yeni lanse etmiş olmamıza rağmen yoğun bir taleple karşılaştık. Proje genelindeki mağazalara birçok firmadan talep gelirken, sadece sıfır niteliğinde araç satışı yapacak mağazaların 10 tanesi şimdiden farklı otomotiv markaları tarafından alındı.

Gelen talep memnun edici. Bununla birlikte böyle estetik bir yapıyı, İstanbul’un önemli yatırım planlarının merkezi haline gelen Pendik’te inşa etmenin de sevincini yaşıyoruz.” dedi.

Sabiha Gökçen Havaalanı’nın karşında konumlandırılan Oto World Asya, sahil yolu, E- 5 ve TEM otoyollarının birleştiği bir noktada yer alıyor. İstanbul trafiğinin en yoğun olduğu saatlerde dahi Kadıköy, Ümraniye ve Üsküdar gibi lokasyonlardan kısa zamanda ulaşım imkanı bulunan Oto World Asya, konumuyla da öne çıkıyor.

200 metrekare ile 600 metrekare arasında değişen mağazaların metrekare birim fiyatları ise 2.400 TL ile 4.000 TL arasında değişiyor.

95 bin metrekarelik inşaat alanına sahip Oto World Asya’da teslimler 31 Aralık 2014 olarak belirlendi.

Proje Künyesi 

Projenin adı: Oto World Asya

İnşa  eden firma: Has Şirketler Grubu ve Evra Group İş Ortaklığı

Lokasyonu: Pendik

Proje türü: Ticari – AVM

Toplam arsa alanı: 22.275 m2

Toplam inşaat alanı: 95.000 m2

İnşaata başlama tarihi: Ekim 2012

Teslim tarihi: Aralık 2014

Yatırım bedeli: 170.000.000 TL

Ticari alan sayısı: 365

En küçük ve en büyük ticari alan: 200 m2 – 600 m2

Ana yollara uzaklığı: E-5 Otoyolu 6 km, TEM Otoyolu 3 km, Pendik sahil yolu 7 km, Sabiha Gökçen Havaalanı 2 km

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account