PERYÖN tarafından düzenlenen İnsan Yönetimi Ödülleri’nde “Performans Yönetimi” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Editör
10.10.2012

 

Elektrik anahtar ve priz sektörünün lider kuruluşu VİKO’nun çalışanlarına verdiği değerle insan kaynakları alanında ödüle layık görüldü. Türkiye’nin insan yönetimi alanında en büyük sivil toplum kuruluşu olan PERYÖN tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen İnsan Yönetimi değerlendirmelerinde VİKO “Performans Yönetimi” kategorisi ödülünün sahibi oldu.

 “Çalışanın verimliliğini arttıran önemli bir araç”

Ödülün ardından açıklama yapan VİKO İnsan Kaynakları Direktörü Gülay SELKİ;

“Hedeflere dayalı yetkinlik bazlı performans yönetim sistemimiz, İK sistemleri içerisinde stratejik bir konuma sahip, iş sonuçlarının kuruluş beklentileriyle uyumluluğunu ölçen ve çalışan verimliliğini artıran önemli araçlarımızdan biridir.  

VİKO olarak iyi kurulmuş, güvenilir, kabul edilebilir ve değerlendirme süreci iyi tanımlanmış basit ve dinamik bir sisteme sahibiz. Bu sistem sayesinde elde edilen  başarı tüm VİKO ailesine aittir. Sistemin bu denli başarılı olmasının sebebi  ise çalışanlarımızın VİKO markasını her açıdan sahiplenmeleridir. Aynı zamanda üst yönetim, çalışanlar, yöneticiler ve insan kaynakları bölümü üstlerine düşen tüm sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmektedir.

Bu doğrultuda yöneticilerimizin kendine bağlı çalışanlarının gelişiminde sorumlu ve yol gösterici olması,  çalışanlarımızın kendi gelişimi konusunda sorumluluk üstlenmesi, planlama sürecine aktif olarak katılması, İnsan Kaynaklarının etkin sistemler kurması, süreci yönetmesi,  kolaylaştırması ve tüm taraflara rehberlik yapması VİKO ailesinin gücüne güç katmaktadır. Bu nedenle VİKO ailesinin tüm bireylerine teşekkür ediyorum.

Ayrıca, değerlendirme sonrasında elde edilen sonuçlar; Seçme Yerleştirme, Eğitim ve Geliştirme, Kariyer Geliştirme ve Ücret Yönetimi gibi diğer tüm İK fonksiyonlarına veri oluşturmaktadır. Amacımız fark yaratan uygulamaları çalışanlarımız ve kuruluşumuzun verimlilik süreçlerine kaynak olarak sunmaktır“ şeklinde konuştu.

“Değerlendirme iki aşamada gerçekleşti”

Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarının başvurularının değerlendirildiği PERYÖN İnsan Yönetimi ödül sürecinde öncelikle alanlarında uzman bir ön değerlendirme ekibi tarafından saha ziyaretleri gerçekleştirildi.

Daha sonra, değerlendirilen başvurular, akademik ve iş dünyasından oluşan bir jüri tarafından ön değerlendirme raporları ve başvuru dosyaları titizlikle incelenerek finalistler ve ödül sahipleri belirlendi. Bu değerlendirme sürecinden başarı ile geçen VİKO, Hedeflere Dayalı Yetkinlik Bazlı Performans Yönetim Sistemi alanındaki örnek çalışmalarını ödülle taçlandırmış oldu.

Dergisi 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create Account



Log In Your Account