Türkiye seramik sektörünün yenilikçi firması Bien’in standı, İtalya’nın Bologna kentinde gerçekleştirilen Cersaie Fuarı’nda büyük ilgi gördü.

Yazar:Editor
10.10.2012

 

Türkiye'de dijital teknolojiyi kullanarak duvar karoları üreten ilk firma olan Bien, 25-29 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen fuarda yenilikçi tasarımlarıyla öne çıktı. Toplam 1061 firmanın katıldığı Cersaie Fuarı’nı 4 gün boyunca 100 binin üzerinde kişi ziyaret etti.

 

Cersaie Fuarı’nda, uluslararası sektör profesyonellerine, A’Design Awards yarışmasında ödül alan seramik ve banyo ürünlerini sergileyen Bien, fuarda ‘seramik sağlık gereçleri’ ürünlerini de ilk kez uluslarası bir platformda sergiledi. Kies mekanda ürün üzerine Zeugma çalışması yapan Bien’in bu orijinal tasarımı, fuarda en çok ilgi gören çalışmalardan biri oldu.

Seramik sektöründe gelecek yılın trendlerini ve modasını belirleyen dünyanın en önemli ve en büyük fuarlarından biri olan Cersaie’ye Türkiye’den 17 firmanın katıldığı bilgisini veren Bien Seramik Genel Müdürü Metin Savcı, ''Cersaie'de Türk seramiğinin kalitesini dünyaya gösterdik. Bien olarak dünya trendleriyle paralel ürünler sergiledik.  

Seramik sağlık segmentindeki ürünlerimizi de uluslararası platformada ilk defa gösterme fırsatı yakaladık. İlk aşamada 4 farklı seri ile birlikte 39 parça ürün ürettik. Yabancı seramik şirketleri de ortak üretim projeleri için bizimle görüşme talebinde bulundular. Böylesine bir ilgiyle karşılaşmak bir Türk seramik firması olarak bizi çok gururlandırdı" diye konuştu.

Platinum ödüllü “Lotus” modanın öncüsü

Bien; Avrupa Tasarım Kuruluşları Bürosu tarafından düzenlenen A’Design Awards yarışmasında, ‘Yapı Malzemeleri, Yapı Elemanları, Yapılar ve Sistemler Tasarım’ kategorilerinde ödül alan seramik ürünleri; İnci, Eramosa ve Elhamra’yı canlı mekanlarda sergiledi.

Ayrıca aynı yarışmada; ‘Mobilya, Dekoratif Ürünler, Ev Eşyası Tasarım’ kategorilerinde Platinum A’design Award kazanan Lotus  ve Gold A’design Award alan Fracture serileri ile Harmony ve Poros serisi Seramik Sağlık Gereçleri ürünlerini de tanıtan Bien, tasarımlarıyla seramik modasının öncü firması olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create Account



Log In Your Account