VİKO’nun Maliyet Avcıları Kalite Çemberi Paylaşım Konferansı’ndaydı

Editör
28.10.2010

 
Gücünü çalışanlarından alan VİKO’nun Maliyet Avcıları Takımı, 13’üncü KalDer Kalite Çemberleri Paylaşım Konferansında sunduğu projeyle maliyetlerde yüzde 11 oranında iyileşme ve 2,5 ton ambalaj atığı tasarrufu elde etti.
 
VİKO’nun üretim bölümü çalışanlarından oluşan ve maliyetleri azaltmak amacıyla 2009 yılında kurulan Maliyet Avcıları Takımı, serigrafi prosesinde kalıp değişim sürelerinin azaltılması ile ambalaj prosesinde malzeme tasarrufu sayesinde maliyetlerde yüzde 11 oranında iyileşme sağladı. Bu sayede de 2,5 ton ambalaj atığı tasarrufu elde edildi.


Gelecek nesillere yaşanacak bir dünya bırakma felsefesi ile hareket eden VİKO, Kalite Çemberi Konferansı’nda sunduğu projeyle 26 adet ağacın kesilmesini önledi ve ambalaj üretiminde yaptığı iyileştirmelerle de elektrik enerjisi tasarrufu sağladı. Takım çalışmalarına katılım, iş tecrübesi ve bilgi birikimini paylaşarak çalışanların geliştirilmesi için kullanma ilkesiyle hareket eden VİKO, 2004’de Kafdağı Takımı, 2005’de Grup Enerji, 2006’da Işık Takımı, 2008’de Grup Teknik Takımı ile Kalite Çemberleri Paylaşım Konferansında projeler sundu.
 
VİKO Hakkında:

VİKO, İstanbul Sancaktepe’de 50.000 m2 kapalı alana sahip Türkiye’nin sektöründeki en büyüğü olarak tanımlanan endüstriyel tesislerinde elektrik enerjisinin aktarılması, kullanılması ve daha kolay sunumu amacıyla çözümler üretmektedir
 
Viko’nun ürün gamı içerisinde elektrik anahtar ve prizleri, grup prizler, sigorta kutuları, aksesuarlar, koruma ve kumanda amaçlı otomatik sigortalardan açık tip kesicilere, kontaktörlerden motor koruma şalterlerine, enerji yönetimi ve ölçme alanında ise monofaze, trifaze ve kombi elektronik sayaçları yer almaktadır. VİKO, Türkiye pazarlarında liderliğini korurken, satışlarının yüzde 50’sini 66 ülkeye ihraç ederek, dünya pazarlarında da başarıyla ülkemizi temsil etmekte olup, pek çok yeni ürün piyasaya sunmak için, AR-GE, tasarım ve markalaşma yatırımlarını hızla sürdürmektedir.
 
Thea marka anahtar serilerinde dünyada ilk kez Led teknolojisi ile anahtarın buluşturarak dünyada bir ilki buluşturup, birçok farklı kuruluş tarafından ödül almıştır. “Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” içerisinde 366. sırada yer alan VİKO, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgeleri ve TUSİAD-KALDER Ulusal Kalite Başarı Ödülü sahibidir. Sektöründe Turquality marka destek programı kapsamına alınan ilk kuruluştur.


Kaynak: İnşaat & YAtırım Dergisi

 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account