ONDULINE ABD’Lİ TALLANT’I SATIN ALDI. DÜNYA LİDERLİÐİNE SOYUNDU!..

Editör
28.10.2010

Onduline, Amerikan hafif çatı kaplama malzemesi lideri Tallant’ı satın aldı. Hafif çatı kaplama malzemelerinde uzman kuruluş Onduline, Amerika Birleşik Devletleri’nin  lider sanayi  şirketlerinden Tallant’ı satın alarak uluslararası arenada varlığını genişletmeye devam ediyor.  

Onduline, Amerika ve Kanada’da Pazar lideri olan Tallant’ı Ondura ve Tuftex markalarıyla birlikte satın alarak Kuzey Amerika’da ayrıcalıklı bir konuma yükseldi. 35 milyon Dolarlık ciroya sahip  Amerikan Şirketi Tallant’ın alımı tamamiyle Onduline’in özkaynaklarıyla gerçekleştirildi.  Yeni adı “OFIC North America”’olan Tallant’ın  CEO’su Paul Nelson, birleşme ile teknolojik yatırımların artacağını belirterek "Tallant dinamik bir sektor olan yapı marketler alanında büyük bir firmadır. Bu çerçevede Onduline ile birlikte olmak şirketimizi daha da ileriye götürecek know-how ve yeni teknolojileri getirirken, yerel operasyonlarımızdaki iş yapış şekillerimizde gerekli olan bağımsızlığı da  verecektir.” şeklinde konuştu.

Onduline Group’un CEO’su  Jean-Noël Fourel de, Onduline'in dünyanın çeşitli yerlerinde ürettiği ürünlerin Tallant vasıtasıyla  ABD pazarlarına aktarılmasının Tallant'ın geleceğine katkılar yapacağını kaydederek “Ondura markası ve satış sisteminin şu anda aynen devam ettirilmesine karar verilmiştir. Sınai ve ticari yatırımlarımızla şirketin vasfının arttırılmasına derhal başlanacaktır” dedi.
25 ülke ile grup içinde bir bölge konumunda olan Onduline Avrasya Şirketinin CEO’su ve Grubun İcra Komitesi üyesi  Burhan Karahan da Onduline markasının sektöründe lider olduğunun altını çizerek “ Liderliği kıtalararası boyutta irdelediğimiz zaman Kuzey Amerika hariç her kıtada lider olduğumuzu görüyoruz. Kuzey Amerika lideri ise Tallant Industries idi. Bu alımla kıtalararası boyutta gerçek anlamda dünya liderliğini elde etmiş oluyoruz.”  diye konuştu.

Kaynak: İnşaat & Yatırım Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account