Veksan Aydınlatma Distribütörü olduğu Fagerhult firması ile 27 Eylül 2012 Perşembe günü The Marmara Oteli ‘nde Doğru Aydınlatma ve Verimlilik konulu konferansı düzenledi.

Editör
08.10.2012

 

Veksan Aydınlatma Distribütörü olduğu Fagerhult firması ile 27 Eylül 2012 Perşembe günü The Marmara Oteli ‘nde Doğru Aydınlatma ve Verimlilik konulu konferansı düzenledi.

Mimarlar ,Aydınlatma tasarımcıları ve Proje firmalarına yönelik konferansta  Fagerhult firmasının kısa tanıtımı ve projelerinin yanı sıra EN1264-1 ed2 standartları ,Türkiye’nin CEN üyeliği , iç mekan aydınlatmasının İnsan Psikolojisi,Fizyolojisi ve Performansı üzerindeki zamana bağlı etkileri Uzmanlar tarafından paylaşıldı.

Konferansa 3 farklı konuşmacı katıldı. Etkinlik Fagerhult Firmasından Yurtdışı İş geliştirme Sorumlusu Robert Klaren’ ın konuşması ile başladı , Fagerhult ‘ın yapısını anlatan Robert Klaren etkinliğin temasına uygun olarak Fagerhult firmasının yaptığı aydınlatma uygulama görsellerini konuklar ile paylaştı.

Aydınlatma Teknolojileri ve Araştırma/Geliştirme Koordinatörü Tommy Goven Kapalı çalışma alanlarında daha verimli aydınlatmanın nasıl sağlanacağı ile ilgili verileri matematiksel ve teknik olarak katılımcılara aktardı.

Ardından Türkiye’nin CEN üyesi olması ile birlikte uyumlu olma zorunluluğu getirilen ve Avrupa standartlarında Aydınlatma kurallarını içeren EN 12464-1 ed2 ile ilgili aydınlatıcı bilgiler paylaştı.

Etkinliğin son konuşmacısı Bahçeşehir Üniversitesi öğretim görevlisi Işık ve Aydınlatma Felsefesi Uzmanı  Mimar Dr. Kenan Sansal Eğitim Sürecinde Doğru Aydınlatmanın öğrenci performansı üzerindeki etkisi ile ilgili Fagerhult Lund ve Londra College Üniversitesinin 9 yaşındaki bir öğrenci üzerinde yapılan çalışmanın bu süreçde kullanılan metotları ve ortaya çıkan etkileyici sonuçları katılımcılar ile paylaştı.

 Etkinliğe katılan ziyaretçiler, konferansa katılan konuşmacıların paylaştığı değerli bilgileri dinlenmenin yanında verilen aralarda ve konferans sonrası düzenlenen akşam yemeğinde sohbet imkanı bularak, iletişim bağlarını kuvvetlendirdiler. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırm Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account