208 dairenin bulunduğu 216 Sancaktepe Konutları’nda iskan ruhsatı alındı.

Yazar:Editor
08.10.2012

 

Daire sakinlerine kat mülkiyet tapuları verilmeye başlandı. 216 Sancaktepe Konutları, Sancaktepe’de kat mülkiyeti tapusuna sahip ilk nitelikli proje olma özelliğini taşıyor.

İnşaat sektörünün öncü firmalarından 216 Yapı tarafından Sancaktepe’de hayata geçirilen 216 Sancaktepe Konutları’nda iskan ruhsatı alındı, daire sakinlerine kat mülkiyet tapuları verilmeye başlandı.

Bu amaçla 216 Sancaktepe Konutları’nın havuzbaşında bir organizasyon düzenlendi. Organizasyonun ev sahipliğini 216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar ve 216 Yapı Satış ve Pazarlama Müdürü Şafak Bamyacıoğlu yaptı. 

Burada bir konuşma yapan 216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar, Sancaktepe’de satılan evlerin daha çok kat irtifakı tapusunun (arsa tapusu) olduğunu belirterek, “Kat mülkiyeti tapusuna sahip konut sayısı çok az. Biz bu konuda da öncülük yapıyoruz. Belediyeden iskan ruhsatını aldık. Daire sakinlerimize kat mülkiyet tapularını vermeye başladık” dedi.

İkinci elde değeri artacak

Bu sayede 216 Sancaktepe Konutları’nın ikinci elde de değerinin artacağını belirten Dündar, “Çünkü alım satım yapılırken daha kolay banka kredisi kullanılacak” diye konuştu.

216 Sancaktepe Konutları’nın 5 katlı 10 blokta 208 daireden oluştuğunu belirten Dündar, “Projede 2+1’den 4+1’e farklı daire tipleri yer alıyor.Yüzde 70’i yeşil alana ayrılan 216 Sancaktepe Konutları’nda fitness center, yüzme havuzu, kadın- erkek saunası, kafeterya ve büfenin yanı sıra çocuk oyun alanları, bisiklet ve yürüyüş parkurları bulunuyor.

Tamamı oturmaya hazır evlerin bulunduğu 216 Sancaktepe’de sadece 45 daire kaldı. Kalan son dairelerde 205 bin lira ile 365 bin lira arasında satışa sunuluyor” açıklamasında bulundu.

TEM’e 5 dakika uzaklıkta

 

 

216 Sancaktepe Konutları merkezi konumuyla da dikkat çekiyor. TEM otoyoluna 5 dakika, Sabiha Gökçen Havaalanı’na 20 dakika uzaklıkta bulunan proje, E5 otobanı ve Çamlıca gişelerine 13 dakika mesafede yer alıyor. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account