Knauf Arena’da yapı uzmanları “yalıtım şart” diyor

Editör
08.10.2012

 

Yapı sektöründe bir ilk olan Knauf Arena kapsamında düzenlenen ses yalıtımı ve yangın dayanımı panellerinde, binalarda yaşam kalitesini yükseltecek ipuçları sunuldu.

Kuru yapı sistemlerinde dünyanın lider kuruluşlarından Knauf’un düzenlediği ve alanında bir ilk olan Knauf Arena, birbirinden ilginç panellere ev sahipliği yapıyor.

Knauf Arena kapsamında düzenlenen ses yalıtımı ve yangın dayanımı panelleri, yapı profesyonellerinin yanı sıra binalarda yapıyla ilgili sorunlar yaşayan tüketicilerden de büyük ilgi gördü.

Gürültüye çözüm ses yalıtımı

Prof. Dr. Mehmet Çalışkan ve Danimarkalı akustik tasarımcısı Søren Andersen’in katılımlarıyla gerçekleştirilen “Ses Yalıtımı ve Akustik” konulu panelde, yapılardaki yetersiz ses yalıtımından kaynaklanan performans kayıplarına dikkat çekildi. Gürültüden ve ses kirliliğinden korunmak için güçlü bir ses yalıtımı sistemi kurmak gerektiğini belirten uzmanlar, uygun ses yalıtımıyla yaşam kalitesinin önemli ölçüde artırılabileceğini ifade ettiler. 

Yangından korunmak mümkün

Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç’ın katılımıyla yapılan Yangın Dayanımı” konulu panelde ise kimi zaman teknik sorunlar kimi zaman anlık dalgınlıklar sonucu yaşanan yangınların yapıları tehdit eden büyük bir tehlike olduğuna dikkat çekildi. Kılıç, tamamen insan hatasına dayanan bu tehlikeye karşı önlem almanın yaşamsal önem taşıdığını ve ilgili tüm tarafların yapılarda yangın dayanımının sağlanması konusunda hassasiyet göstermesi gerektiğini belirtti. 

Katılımın ücretsiz olduğu ve 7 Ekim’e kadar gezilebilecek olan Knauf Arena’da yapı sektörüne yönelik 1.200’ü aşkın ürün, 150’den fazla sistem ve 24 farklı dayanım performansı sergileniyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account