Yeni Yapılanma ile Zirveye Taşınacak

Editör
05.10.2012

 

SİF İş Makinaları’nı önümüzdeki dönemde pazar lideri olarak zirveye taşıma hedefiyle, Mayıs 2012’de başlatılan yeni yapılanma süreci hızla devam ediyor.

Şirketin organizasyonel yapısında gerçekleştirilen değişikliklerin temelinde, SİF İş Makinaları’nın 2011 yılının Ocak ayında başlattığı Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı Mükemmellik Modeli’ni (EFQM) esas alan “2014 AGRESİF Projesi” yatıyor. Proje, SİF İş Makinaları’nın EFQM’in iş modeli doğrultusunda mükemmel bir kuruluş olmak adına müşterileri için yenileşmesini ve daha fazla değer yaratmasını hedefliyor.

 

 Tarım makinalarında atılım, iş makinalarında ise daha konsantre hizmet

Bu kapsamda, Satış ve Satış Sonrası Hizmetler’den sorumlu birimlerinde yeni bir yapılanmaya giden SİF İş Makinaları, şirketin kritik süreçlerinden biri olan bu hizmetlerin ortak yönetildiği Operasyon Genel Müdür Yardımcılığı yerine, bu süreçlerin yönetimini yürütecek ayrı direktörlükler oluşturdu. Şirket, tarım ve iş makinaları birimlerini farklı direktörlüklerle ele alarak, tarım makinalarında atılıma hazırlanırken, iş makinalarında da müşterilerine daha konsantre hizmet vermeyi amaçlıyor.

 SİF İş Makinaları Tarım Ürünleri Birim Direktörü Umut Doğruak oldu

Bu oluşum sonucunda, Mayıs ayında Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen traktör kuruluşlarından Türk Traktör ve tarım ekipmanları firmalarından KUHN’da yöneticilik tecrübesine sahip Umut Doğruak, SİF İş Makinaları Tarım Ürünleri Birim Direktörü olarak atandı. Doğruak, hem direkt kendisine bağlı satış ekibi, hem de mevcut bölge/bayi ekibi ile birlikte SİF İş Makinaları’nın tarım sektöründe büyümesine yönelik satış ve ürün yönetimi faaliyetlerini yürütecek.

 İş Makinaları Birim Direktörlüğü görevine Cihan Ünlü getirildi

SİF İş Makinaları bünyesindeki iş makinalarının satış ve ürün yönetimi süreçlerinden sorumlu olmak üzere ise, sektörün güçlü firmalarından biri olan Komatsu İş Makinaları’nın Satış ve Pazarlama Müdürü Cihan Ünlü, İş Makinaları Birim Direktörü olarak ekibe katıldı.

 Murat Asena, Satış Sonrası Hizmetler Direktörü oldu

Yeni yapılanma ile oluşturulan Satış Sonrası Hizmetler Direktörlüğü pozisyonuna ise, SİF İş Makinaları’nda Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Müdürü olarak görev yapan ve Türk otomotiv sektörünün öncü firmalarından TOFAŞ’da Satış Sonrası Hizmetler alanında yöneticilik tecrübesine sahip Murat Asena getirildi.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account