Geçtiğimiz yıllarda iş sağlığı ve güvenliği politikasını güncelleyen İpek Kağıt, “İş Kazasız 1.000.000 Çalışma Saati”ni ödül töreni ile kutladı.

Editör
05.10.2012

 

Türkiye temizlik kağıdı sektörünün lideri İpek Kağıt, iş kazasız çalışma saatlerinde yeni başarılara imza atıyor. Temel amacını “iş kazalarının yaşanmadığı bir iş yeri oluşturmak” olarak belirleyen ve bu doğrultuda geçtiğimiz yıllarda iş sağlığı ve güvenliği politikasını güncelleyen İpek Kağıt, Kasım 2011-Ağustos 2012 döneminde tam 284 günü iş kazasız geçirdi. Bu süre çalışma saati olarak bakıldığında 1 milyon saate yani 15 çalışanın çalışma hayatları boyunca harcadıkları mesaiye denk geliyor…

İş kazasız bir iş yerinin hayal olmadığını gösteren İpek Kağıt,  “İş Kazasız 1.000.000 Çalışma Saati”ni, İpek Kağıt Yalova Fabrikası’nda düzenlenen ödül töreni ile kutladı.

Törende yaptığı konuşmada, iş kazalarının ülkemizde her altı saatte bir ölüme, her dört saatte bir sürekli iş görmezliğe neden olduğunu vurgulayan İpek Kağıt Genel Müdürü Sertaç Nişli, iş kazasız geçen 1.000.000 çalışma saatine ulaşılmasından dolayı İpek Kağıt çalışanlarını kutladı.

Törene katılan Selüloz İş Sendikası Genel Merkez Yöneticisi Hüseyin Canbal, İpek Kağıt’ın sektöründe her konuda olduğu gibi iş güvenliğinde de çok farklı bir yerde olduğunu söylerken Eczacıbaşı Topluluğu CEO’su Dr. Erdal Karamercan da yaptığı konuşmada, iş sağlığı ve güvenliğinde asıl amacın “çalışanların evlerine her gün sağlıklı bir şekilde dönmesi” olduğunu belirtti. Dr. Erdal Karamercan, Fabrika Direktörü Erdem Ülkümen ile İş Yeri Sendika Baş Temsilcisi Murat Yürük’e günün anısına bir de plaket armağan etti…

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account