Vekon, Project Irak 2012 Fuarı’nda Süper Pratik Yaşam Üniteleri’ni öne çıkardı

Editör
04.10.2012

 

Vefa Group’un büyük inşaat şirketlerinin çözüm ortağı olan markası Vekon, Project Irak 2012 Fuarı’nda öne çıkardığı Süper Pratik Yaşam Üniteleri ile büyük ilgi gördü.

Vekon standını, sektör profesyonellerinin yanında resmi kurumlardan da birçok yetkili ziyaret etti. Vekon Pazarlama ve Satış Direktörü Özgül Yücel, “Fuar, Irak’taki iş potansiyelimizin daha hızlı gelişmesine katkı sunacak” dedi.

Irak Erbil’de 17-20 Eylül tarihlerinde bu yıl beşincisi gerçekleştirilen Project Irak 2012 Fuarı’na katılan Vekon’un standı ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Fuarda yeni geliştirilen Süper Pratik Yaşam Üniteleri’ni öne çıkaran Vekon, fuardan yüzü gülerek döndü.

Vekon Pazarlama ve Satış Direktörü Özgül Yücel, standlarını sektör profesyonellerinin yanında başta Kerkük Belediyesi, Erbil Ticaret Odası ve Duhok Valiliği olmak üzere pek çok resmi kurumdan heyetlerin de ziyaret ettiğini belirtti. Yücel, devlet kurumlarından gelen talepler arasında konut projelerinin yanında polis merkezleri, okullar, hastaneler gibi sosyal tesis binalarının öne çıktığını kaydetti.

Irak’ta birlikte iş yapabilecekleri pek çok firma ile buluşma ve görüşme fırsatı bulduklarını dile getiren Özgül Yücel, “Bunun Irak’taki potansiyelimizin daha hızlı gelişmesine katkı sunacağını düşünüyoruz” dedi.

Özellikle Irak’ın kuzeyinde lojistik yakınlık, iş ve ürün kalitesi, tecrübe ve fiyat avantajı sebebiyle Türk firmalarının yoğun talep gördüğüne işaret eden Özgül Yücel, mevcut projelerin yarısından fazlasının Türk inşaat firmaları ve müteahhitleri tarafından gerçekleştirildiğini söyledi. Yücel, “Çözümler sunduğumuz bu büyük inşaat firmaları ile birlikte Irak’ta bugüne kadar önemli işler yaptık. Diğer taraftan bugüne kadar onlarca Irak merkezli firmaya da çözümlerimizi ulaştırdık” diye konuştu.

Bu yıl fuara gelen ziyaretçi sayısının geçen yıllara göre fazla olduğunu belirten Özgül Yücel, “Ziyaretçilerin büyük çoğunluğu fuara ev sahipliği yapan Irak’ın kuzeyindeki inşaat ve petrol firmalarından gelmesine rağmen Irak’ın ortası ve güneyinden de ziyaretçilerin gelmesi dikkat çekiciydi. Ayrıca ülkede etkin olan Amerikalı ve İngiliz firmalardan da fuarı ziyaret edenler vardı. Bunların yanında devlet kurumlarından gelen yetkililer de fuara oldukça ilgiliydi” görüşünü kaydetti.

Dergisi

 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account