“Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri”, 30 Kasım’da sahiplerini bulacak

Editör
03.10.2012

 

Türkiye’de kullanıcıların ihtiyaçlarını gözeten, ihracatta ve ulusal pazarda ürüne katma değer ve rekabetçi üstünlük kazandıran iyi tasarımları ödüllendirmek amacıyla bir TURQUALITY® etkinliği olarak T.C. Ekonomi Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu’nun (ETMK) işbirliği ile düzenlenen Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri, 30 Kasım’da sahiplerini bulacak. 

 Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nin bu yılki jürisinde, dünyaca ünlü yerli ve yabancı endüstriyel tasarımcılar bulunuyor. Bu yıl 3.’sü gerçekleştirilen projenin ödül töreni, 30 Kasım 2012 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak.

 Dünyaca tanınmış tasarımcılar Design Turkey için gelecek

Design Turkey’nin bu yılki jürisinde yer alan dünyaca ünlü yerli ve yabancı tasarımcılar; ön eleme aşamasını geçen Türk tasarımcıların projelerini değerlendirmek üzere, 27-30 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da buluşacak.

 Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nin jürisinde, Jaguar XJR15 ve BMW için Le Mans 24 Hour yarışını kazanan otomobiller ile Williams F1 için Formula One otomobilleri tasarlayan Peter Stevens, Malezya Tasarım Konseyi Başkanı Prof. Dr. Ahmad Haji Zainuddin, ‘Eliot Noyes & Associates: Architecture and Industrial Design’ gibi tasarım dünyasında efsane sayılan bir tasarım firmasında çalışan, Samsung Yenilikçi Tasarım Laboratuarı kurucularından, Lenovo ve Huawei gibi Uzak Doğu’nun parlayan firmalarına danışmanlık yapan ABD'li tasarımcı Gordon Bruce, özellikle İskandinavya ülkelerinde tasarım odaklı firma ve tasarımcılar üzerine araştırmaları ile tanınan akademisyen Birgit H. Jevnaker ile National Taiwan University of Science and Technology’deki Yaratıcı Tasarım Merkezi’nin CEO’su, uluslararası birçok tasarım ödülüne sahip Wen-chi Chang gibi endüstriyel tasarımın çok sayıda duayen ismi bulunuyor.

 Türkiye'yi yurtdışında başarıyla temsil eden Koray Özgen, Özgür Taşar ve Türkmen Cem Cansu gibi Türk tasarımcıların ve birçok deneyimli Türk akademisyen, uzman ve endüstriyel tasarımcının da yer aldığı Jüri Kurulu, başvuruların her geçen yıl arttığı Design Turkey’deki tasarımları değerlendirecek. 

  Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account