Yeni Bosch FlexiDome HD 1080p Gündüz/Gece IP kameralar

Yazar:Editor
03.10.2012

 

Bosch, HD ürün ailesinin yeni üyesi FlexiDome HD 1080p Gündüz/Gece IP kameralarını pazara sundu. Yüksek kalitedeki bu kameralar tamamen HD çözünürlüklü görüntüleri, düşük ışıkta çalışabilme ve renk üretimi özelliği ile birleştirerek, kullanıcılara sınıfının en iyisi performans sunuyor. Kameralar, kalabalığın en yoğun olduğu ve çok renkli sahnelerde bile görüntü kalitesinden taviz vermiyor. 

En küçük ayrıntı düşünülerek geliştirilen FlexiDome HD 1080p, geniş bir sıcaklık aralığında (-50oC’den +55oC’ye kadar) sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor. Hem sıcak hem de soğuk iklimlerde kullanım için ideal bir çözüm olan bu kamera, sağlam IP66 sınıfı düz pencereli kubbesiyle, en kötü hava koşullarına bile dayanabiliyor.

Kameranın lensle hizalanan düz pencereli kubbe tasarımı sayesinde, klasik HD dome kamera tasarımlarında koruyucu kapağın neden olduğu baloncuk (odaklanamama) etkisi ortadan kalkıyor. Operatörler bu tasarım sayesinde, kamera görüş alanındaki ayrıntıları incelemek için yakınlaştırma yaptıklarında netlik kaybı yaşamadan, geniş bir alandaki insanların yüzlerini, nesneleri ve alfanumerik bilgileri kolayca tanımlayabiliyorlar.

Lensten görüntü işlemeye kadar tüm görüntü hattının, görüntülerin netliğinin korunması için HD’ye göre optimize edildiği kamerada özel olarak seçilmiş bir de görüntü sensörü bulunuyor. Bu sensör sayesinde kullanıcılara üstün bir tespit ve analiz imkanı sunuluyor. Görüntülerin olağanüstü derecede net olması ile zayıf ışıkta bile farklı renk tonları ayırt edilip, nesnelerin tanınması kolaylaşıyor.

Kamera üzerinde gömülü olarak bulunan ve HD için optimize edilmiş IVA (Akıllı Video Analizi) yazılımı, her türlü olayı ekranda işaretleyip, operatörlerin şüpheli olayları gözden kaçırmamasını sağlıyor. Aynı zamanda Adli Delil Arama özelliği ile daha sonra incelenmek üzere saklanabilen kapsamlı sahne ayrıntılarını da yakalanıyor

Kameraların kurulumu ve ayarlanması da oldukça kolay. Hızlı bir şekilde başlatılan kamera, kullanıcı dostu bir kontrol arayüzüne sahip. Sınıfının en iyisi motorlu otomatik arka-odak, ilk seferde en keskin görüntüyü almayı kolaylaştırıyor. Ethernet üzerinden güç özelliği sayesinde, hiçbir ilave güç kaynağına gerektirmiyor. 3,5 Watt tüketen kameralar enerji açısından da oldukça verimli.

İhtiyatlı veya dayanıklı gözetim isteyen çok sayıda uygulama için ideal olan FlexiDome HD 1080p Gündüz/Gece IP kameralar, özellikle kalabalık, aşırı renkli veya az ışıklı sahneler için geliştirilmiş ideal bir çözüm. Şehir izleme, kamu güvenliği, finans ve bankacılık uygulamaları, spor kompleksleri,  havalimanları ve kumarhaneler, FlexiDome HD 1080p’nin kullanabileceği uygulama alanlarından sadece birkaçı…

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account