Büyük Kremlin Sarayı’na Alarko Carrier imzası

Editör
03.10.2012

 

İklimlendirme sektörünün öncü ismi Alarko Carrier, dünya çapında büyük projelere imza atmaya devam ediyor. Moskova’da Devlet Başkanlığı Konutu olarak kullanılan tarihi Büyük Kremlin Sarayı’nda da Alarko Carrier konforu ve tecrübesi tercih edildi.

 

Büyük Kremlin Sarayı ile birlikte, saray kompleksi içinde yer alan “Kızıl Meydan 1” ve “Kızıl Meydan 2” olarak adlandırılan iki sarayı daha kapsayan proje için Alarko Carrier’ın Gebze üretim tesislerinde üretilen Carier 39 HQ serisi cihazlar seçildi. Sarayların iklimlendirmesinde, inline ve double deck, karışım hücresi, batarya, filtre ve fanlardan oluşan, bazılarında buharlı nemlendirici yer alan toplam 109 klima santrali kullanılacak.

14. yüzyılda inşa edilen Büyük Kremlin Sarayı 125 metre uzunluğunda, 47 metre yüksekliğinde toplam 25.000 m2’lik alanı kapsıyor. Saray kompleksi eski Terem Sarayı’nı, 14, 16 ve 17. yüzyıllardan kalma dokuz kiliseyi, Kutsal Vestibule’yi de içine alan  Komplekste toplam 700’den fazla oda bulunuyor.

Soğutma sınıfının en iyisi “Airovision Üniteli” Carrier Klima Santralleri

En yüksek enerji verimliliği sağlayan Airovision Üniteli Carrier Klima Santralleri’nin, standart olarak 0,5-35 m3/s nominal kapasitede üretilen 122 değişik modeli bulunuyor.  Teknik özellikleri ise;

·         Yüksek korozyon direnci

·         Isıl geçirgenlik sınıfı T2

·         Isı köprü faktörü sınıfı TB 2

·         Hava sızdırmazlık sınıfı B

·         Mekanik dayanım sınıfı 2A

·         Filtre by-pass kaçağı: Standart yandan sürmeli filtre için F7, özel yandan sürmelifiltre için F9, önden sürmeli filtre için F9 sınıfı. (EN 1886).

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account