TNL Gayrimenkul Geliştirme Kurucu Ortağı Emre Yazıcı, “imar koşulları var olduğu durumda ofis kat yüksekliklerinin 4 metre olması gerektiğine” dikkat çekti.

Editör
03.10.2012

 

Ofis kiralamaları konusunda uzman TNL Gayrimenkul Geliştirme Şirketi Kurucu Ortağı Emre Yazıcı; “bugün ofis binaları, az mekânda daha fazla kişinin efektif şekilde çalışabilmesi için tasarlanmaktadır. Ofislerde kişi başı kullanım alanı azaldığından verimliliği arttırmak için tavan yüksekliklerinin daha fazla olmasına özen gösteriliyor.

Kat yüksekliklerinin mutlaka ferah olması gereklidir. Bizim çalışmalarımızda edindiğimiz tecrübeler kaset döşeme ile elde edilen kesiksiz tavan alanının çok kullanışlı olduğu yönündedir.

Kirişler ile kesilmeyen tavan alanında minimum tavan yüksekliği daha yüksek olur, ayrıca asma tavan yapımını gerektirmeyen çözümler yaptığımız durumda maliyet açısından ekonomik ve ferah bir çözüm üretmiş oluruz. Tavsiye ettiğimiz kat yüksekliği imar koşulları var olduğu durumda 4 metredir. Hiç bir koşulda katları 3metre yükseklikte ofis A sınıfı binalar katagorisine giremez ve kiralamalarda sorun yaşar.  

Bugüne kadar  pekçok ofis projesinin kiralamalarını gerçekleştiren Yazıcı, şu an konumu, altyapısı, modern görünümü ve sunduğu konfor ile Ümraniye’ye değer katan Buyaka Ofisleri’nin kiralamalarını sürdürmekteyiz. Boğaziçi ve FSM köprüsü çevre yollarının kesiştiği kavşakta konumlanan “Buyaka, Anadolu yakasının en önemli ve iddialı projelerinden biri.

Katlarda tavan yüksekliğinin 4 metre olduğu Buyaka, ofis çalışanlarına ferah bir ortam sunuyor. Yeni nesil binalarda kat yüksekliği artık önplandadır diyerek düşüncelerini ifade etti. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account