“6. Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması”na başvurular başladı

Yazar:Editor
02.10.2012

 

Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğü, Türkiye İhracatçılar Meclisi işbirliği, Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) organizatörlüğü, İstanbul, Ege ve Akdeniz İhracatçı Birlikleri'nin katkısıyla bu yıl altıncısı düzenlenecek “Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması”na akıllı mobilyalar kategorisi de eklendi. Ev, ofis ve mutfak-banyo mobilyalarının yanında Ar-Ge projeleri ile güçlendirilmiş “akıllı mobilyaları” da bünyesine katan yarışmaya 3 ay süresinde www.designforexport.org veya www.mobilyatasarimyarismasi.org web sayfalarından online olarak başvuru yapılabilecek.

Profesyonel tasarımcılar, lisans öğrencileri, uygulayıcılar dışında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin de başvuruda bulunabileceği “6.Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması”'nda farklı kategorilerden oluşan 21 ödüle toplam 79.500 TL ödül verilecek.

Farklı, yenilikçi ve özgün fikir sahiplerinin katılabileceği yarışma, Türkiye'de tasarım alanında katılımı en yüksek olan “tasarım yarışması” olarak biliniyor. İlk düzenlendiği yıl olan 2008'den bu yana başvuru sayısı her yıl artan yarışmaya 2012 yılında toplam 808 tasarımla başvuru oldu. Sadece Türkiye değil, Fransa, İtalya, Almanya ve KKTC'de eğitim gören ya da yaşayan Türklerin de tasarımlarıyla ilgi gösterdiği yarışma, mobilya sektörünün oscarlarını dağıtıyor.  

TRT, Mimarlar Odası, İç Mimarlar Odası, ve Yaratıcı Çocuklar Derneği'nin desteklediği yarışmanın jürisindeki isimler ise tasarımın ve sektörün Türkiye'deki duayenleri arasında bulunuyor. Prof. Önder Küçükerman’ın Jüri Başkanlığını yaptığı yarışmada Reşit Soley, Aziz Sarıyer, Jan Nahum, Mustafa Toner, Kaan Dericioğlu, Ahmet Kaleli, Didem Çapa, Fatih Kıral, Renan GÖKYAY ve Murat ARMAÐAN Jüri Üyesi olarak karşımıza çıkıyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account