Kuzey Irak’ta Erbil Merkezli Zagros TV’de yayınlanan yetenek ve eğlence yarışması “Ben Farklıyım-MinCiyawazim” programının sponsorluğunu üstlendi.

Editör
02.10.2012

 

Yarışmacıların şarkı, tiyatro, sihirbazlık, enstrüman, akrobasi, taklit, dans, spor, komedyenlik gibi çeşitli dallarda hünerlerini sergileyecekleri “Ben Farklıyım-MinCiyawazim” programında birinciye Bahçeşehir’in nitelikli konut projeleri arasında öne çıkan Maximoon projesinden 1+1 daire hediye edilecek.

Toplam 26 bölümden oluşacak programın ön elemeleri Diyarbakır, Erbil, İstanbul, Mersin, Mardin, Van ve Tunceli’de gerçekleşecek. Büyük final ile sona erecek 13 bölümlük final turları ise İstanbul’dan canlı olarak yayınlanacak.

 

İki ülke arasında kültürel ve sosyal bir paylaşım olarak değerlendirdikleri bu tarz çalışmalara destek olmaktan memnuniyetini dile getiren Yalçıntepe Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçıntepe, “Irak, aramızda güçlü tarihi ve kültürel bağların olduğu bir sınır komşumuz ve Irak halkı tarafından çok yakından takip ediliyoruz.

Bu açıdan bakıldığında televizyonun çok etkili olduğunu görüyoruz. İki ülke insanının birbirlerine ne kadar benzediği, ortak yaşam biçimlerine, alışkanlıklara, kültürel değerlere sahip olduğu böylece daha net ortaya çıkıyor.

Bizim bu sponsorluktaki amacımız da bu ortak kültürel değerleri göstermek. Gelecek hedeflerimiz açısından genelde Irak özelde ise Kuzey Irak bizim için önemli stratejik noktalar olduğu için daha önce denenmemiş bir yöntem uyguluyoruz.

 Bölge insanının Türkiye ve Türklere büyük ilgisi olduğunu da biliyoruz. Türk ürünlerine, markalarına güven duyuyorlar, tercih ediyorlar. Biz de bu proje ile hem bugüne hem de geleceğe yatırım yaptık.” diye konuştu.

Mehmet Yalçıntepe ayrıca, Türkiye’de birçok inşaat şirketinin marka ayrımları olmadan dizi ya da programa sponsor olduğunu vurgulayarak, “Bu ortamda farklılaşmak çok zor.

Oysaki Kuzey Irak’ta tam tersi markamızı tanıtabileceğimiz avantajlı bir ortam var şu an. İki ülke arasındaki güçlenen ve önümüzdeki yıllarda artacağını öngördüğümüz ticari ilişkilerin, şirketimize yapabileceği katkının da yüksek olacağına inanıyoruz.” dedi.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account