Gayrimenkul sektörünün önde gelen firmalarından Metar Grup, sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi.

Editör
28.09.2012

 

Çınar Olimpia Park markalı konut projesiyle dikkat çeken Metar Grup, sosyal sorumluk projeleriyle eğitim ve sağlık alanlarındaki desteklerine devam ediyor.

Erciyes Üniversitesi’ne bağışladığı Hülya – Mehmet Tatar Diş Hekimliği Fakültesi ve Gülşah – Mert Tatar Ağız ve Çene Cerrahisi Hastanesi ile örnek bir tavır sergileyen Metar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tatar, şimdi de hastanenin ek hizmet binası için düğmeye bastı.

Kayseri Vali Yardımcısı Erdoğan Aygenç, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Alkan ve Metar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tatar’ın katılımlarıyla, 24 Eylül Pazartesi günü düzenlenen törende Gülşah – Mert Tatar Ağız ve Çene Cerrahisi Hastanesi ek hizmet binasının temelleri atıldı.

Ağız ve Çene Cerrahisi’nin bölge için önemine değinen Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof Dr. Alper Alkan, "Ağız ve çene cerrahisi bir branş hastanesidir.

Buraya Türkiye’nin birçok bölgesinden hasta gelmekte. Öyle ki İstanbul’dan dahi hastanemize hasta gelmektedir. Bu binayı geçtiğimiz yıl hizmete açmamıza rağmen bize yetmez oldu.

Hastanemizde 1 yıl içerisinde 11 bin hasta ameliyat edildi. Hastalarımıza daha iyi hizmet vermek için ek binalar yapıyoruz. Hayırseverliği ile öne çıkmış Mehmet Tatar Bey’e ve ailesine, böyle bir hastaneye desteklerinden dolayı da çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Mehmet Tatar tarafından hayata geçirilen, Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin de bu yıl üçüncü mezunlarını vermesiyle Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur; üniversite ile ağız ve çene cerrahisi hastanesine yaptığı desteklerin örnek niteliğinde olduğunu belirterek Mehmet Tatar’ı tebrik etti.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account