İmza attığı projelerle Türkiye’yi uluslararası arenada birçok kez temsil eden mimar Gökhan Avcoğlu, Londra’da düzenlenen, International Property Awards 2012’ de beş ayrı kategoride ödüle layık görülerek bir ilke imza attı.

Editör
28.09.2012

 

Türkiye’de 1994’ ten beri mimari tasarım, araştırma ve konsept tasarımı üzerinde çalışan, ünlü mimar Gökhan Avcıoğlu ve global işbirliği içinde bulunduğu AGU, ARUP, Cecil Balmond, Philip Gumuchdijan, Jeff Lee gibi gruplar olan New York ve İstanbul tabanlı olan GAD; International Property Awards 2012’de “Architecture Multiple Residences” kategorisinde Doğu İnşaat ve Bilgili Holding tarafından hayata geçirilen ve Türkiye’de yeşil ve sürdürülebilir yapı üretim kültürünün öncü eserlerinden biri olarak gösterilen One Ortaköy ile Türkiye birinciliğini aldı, şimdi “International Property Awards Europe”da yarışacak.

 

International Property Awards 2012’de “Public Service Architecture” kategorisinde ödül alan Borusan Müzik Evi şimdi “International Property Awards Europe”da yarışacak.

Özlem Avcıoğlu ve Murat Patavi’ nin sahibi olduğu, mobilya, tasarım nesneleri ve sanatı aynı yerde toplayan Haaz Design and Art Gallery, International Property Awards 2012 “Retail Interior” kategorisinde ödül aldı,  şimdi “International Property Awards Europe”da yarışacak.

Mudanya’da inşaa edilecek ve ‘ev’in geleneksel mekansal ilişkilerini yeniden değerlendirmeyi amaçlayan bir konut kompleksi olan MDNY House, International Property Awards 2012’de “Architecture Single Residence” kategorisinde ödül aldı,  şimdi “International Property Awards Europe”da yarışacak.

Üniversite öğrencileri ve akademisyenler için özel tasarlanmış, üniversitenin çağdaş yaşam, kişisel gelişim ve barınma ihtiyaçlarını gözeten, en iyi biçimde karşılayan Unisite II; International Property Awards 2012’de “Mixed-Use Architecture” kategorisinde ödül aldı, şimdi “International Property Awards Europe”da yarışacak.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account