Toki, Gazi Üniversitesi'nin arazisine, içerisinde rezidanslar ve hastane olan muhteşem bir blok inşa edecek.

Editör
28.09.2012

 

TOKİ, Gazi Üniversitesi'nden aldığı Ankara Çukurambar'daki 57 bin 788 metrekare alanı, 18 Eylül'de ihaleye çıkaracak.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Gazi Üniversitesi'nden idari ve eğitim binalarını yenilemesi karşılığında aldığı Ankara Çukurambar'daki 57 bin 788 metrekare alanı, Arsa satışı karşılığında gelir paylaşımı yöntemiyle 18 Eylül'de ihaleye çıkaracak.

Proje, kampüs ve eğitim binalarının yapımı karşılığında Gazi Üniversitesi'nce TOKİ'ye devredilen 57 bin 788 metrekarelik iki parça halindeki arsada gerçekleştirilecek. İdare, Arsa karşılığında üniversitenin binalarını yeniden inşa edecek.

TOKİ, Konut ve ticaret alanı olarak planlanan, ''29101 ada 18 parsel ve 29102 ada 5 parseldeki'' toplam 57 bin 788 metrekare alanı, arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı yöntemiyle ihaleye çıkarttı. İhalede ilk teklifler, TOKİ'nin Bilkent Plaza'da bulunan merkezinde, 18 Eylül'de alındı.

REZİDANS YAPILACAK

TOKİ'nin, arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı modeliyle ihaleye çıkaracağı arsa üzerine Rezidans, AVM'nin yanı sıra ilgili kurum ve kuruluşların görüşleri alınarak özel Hastane ve özel eğitim tesisleri de inşa edilebilecek.

Ayrıca arsa üzerine Ticari satış üniteleri, çok katlı mağaza, restoran, cafe, lokanta gibi işletmeler, özel Spor Tesisleri, yönetim binaları ve konut da yapılabilecek.

KAYNAK: Vatan Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account