Yatırımcılara 10 yılda 360 bin TL tasarruf garantisi veren şirket, metrekaresi 4 bin 200 TL'den ofis satacak

Editör
28.09.2012

 

DAP İnşaat, Kağıthane'de eski Polisan boya fabrikası üzerinde yaptığı Z şeklindeki yeni ofis yatırımında maliyetleri sıfırladı. DAP Z Ofis adını taşıyan yatırımda her ofise bir sekreter hizmeti veren grup, metrekaresi 4 bin 200 ile 6 bin 500 TL arasında ofis satacak. Projeyi 185 milyon TL yatırımla hayata geçireceklerini söyleyen DAP İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, bir ayda projenin yüzde 40'ını satmayı öngördüklerini, yılsonuna kadar ise satışları tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

Bir sekreter çalıştırmanın işverene maliyetinin ortalama 3 bin TL'ye denk geldiğini söyleyen Yılmaz, bu hesapla ofis sahiplerine ya da kiracılarına yılda 36, 10 yılda ise 360 bin TL tasarruf ettirmeyi hedeflediklerini, bu sayede yatırımın geri dönüşünü 12-13 yıl yerine 7-10 yıla düşüreceklerini kaydetti. 

304 OFİS BULUNUYOR 

Sekreter hizmeti olarak toplantıdan, sinema ile uçak bileti rezervasyonlarına ve ofis temizliğine kadar her türlü imkânı sunacaklarını kaydeden Yılmaz, tüm bunların bedelinin aidat ücretine 10-150 TL olarak yansıyacağını anlattı.

Yılmaz, projenin tamamlanmasıyla birlikte ise metrekare fiyatlarının 9 bin TL seviyelerine ulaşacağını tahmin ettiklerini bildirdi. Toplam 304 ofisin bulunduğu yatırımda 60 adet de dükkân yer alıyor.

Projedeki ofislerin büyüklüğü 55 ile 87 metrekare arasında değişiyor. Yüzde 50'si peşin ödemelerde 24 ay vade imkânı da sunulacak projenin 30 ayda tamamlanması bekleniyor. 

BAŞKA PROJELER DE GÜNDEMDE

Projenin gerçekleştirileceği arazinin sahibi olan Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis ise DAP yapının hızlı inşaat sürecini gördüklerini, bu nedenle daha fazla fiyat teklif edenler olmasına rağmen birlikte yatırıma karar verdiklerini söyledi. Bitlis, grupla birlikte başka projeleri olabileceğini de sözlerine ekledi. 

DALGA KULE'YE ÖDÜL GELDİ

Burgu Kule, Dalga Kule gibi temalı projeler geliştirdiklerini belirten Yılmaz, ofis projesinin Z harfi şeklinde olmasıyla ilgili "Z alfabenin son harfi. Biz de bu nedenle herşeyin bittiği nokta diyerek Z konseptinde karar kıldık" diye konuştu.

Projede 24 saat lobi ve resepsiyon hizmeti, helikopter pisti, toplantı salonları, posta dağıtım merkezi, internet, konferans salonu ve kuru temizleme hizmeti sunulacak.

Yılmaz, grubun Maltepe'de hayata geçirdiği 369 üniteden oluşan Dalga Kule projesinin de 25 Eylül'de İngiltere'de düzenlenen Avrupa Gayrimenkul Ödülleri'nde "Yüksek Yapılar" kategorisinde en iyi proje ödülünün sahibi olduğunu da hatırlattı.

KAYNAK: Sabah

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account