Editör
27.09.2012

 

Avrupa Konutları Atakent 3 projesinin bitişiğinde inşa edilen TOKİ - Avrupa Konutları İlköğretim Ortaokulu, yeni eğitim – öğretim döneminde hizmete girdi.

Artaş İnşaat’ın sosyal sorumluluk projeleri kapsamında inşa edilen ve tüm bölgeye hizmet vermesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığına teslim edilen okul, 24 derslikten oluşuyor.

Vali Mutlu; "Diğer Okul Projelerine Örnek Niteliğinde"

Geçtiğimiz günlerde okulu ziyaret eden İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya ile birlikte okul binasında incelemelerde bulundu.

Okul inşaatının kısa sürede tamamlanmasının büyük bir başarı olduğunu belirten Mutlu, söz konusu ilkokul projesinin kolej niteliğinde olduğunu vurguladı. Mutlu, projenin diğer okul uygulamalarına da örnek olabileceğini söyledi.

Tüm bölgeye hizmet vermesi amacıyla Artaş İnşaat tarafından inşa edilen 24 derslikli TOKİ-Avrupa Konutları İlköğretim Okulu, 4 ayrı bina ile entegre edildi.

İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin yanı sıra, okul bünyesinde bulunan anaokuluyla da eğitim öğretim hayatına başlayan TOKİ Avrupa Konutları İlköğretim Okulu, Atakent’in merkezinde yer alıyor. 4 ayrı bloktan oluşan okulda yemekhane, kantin, tiyatro salonu ve spor salonu bulunuyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account