KONUT, otel ve ofis projeleriyle yeni bir kimlik kazanmaya başlayan Güneşli’ye yatırımlar hızlandı.

Editör
27.09.2012

 

Crown markalı projeleriyle tanınan Babacan Yapı, 158 daire ve 5 ticari üniteden oluşacak Güneşli Express Residence projesine başladı. Projeye 40 milyon liralık yatırım yapılacak.

 

GÜNEŞLİ’nin Basın Ekspres Yolu ile Mahmutbey Köprüsü arasındaki alanının Merkezi İş Alanı (MİA) ilan edilmesinin ardından, bölgeye yapılan yatırımlar artmaya devam ediyor.

Son yıllarda sanayi alanlarının başta konut olmak üzere ofis ve otele dönüşmeye başlamasıyla, Güneşli de İstanbul'un gelişen bölgelerinden birisi oldu.

Mar Yapı’nın G Plus, Sur Yapı’nın Corridor, Gül Yapı’nın Güneşli Park ve Keleşoğlu, Depar Teknik Yapı ve Teleset Mobilya’nın Ve Güneşli projelerinin yer aldığı bölgeye Babacan Yapı da Güneşli Express Residence ile adım attı. Beylikdüzü ve Esenyurt’taki Crown markalı projeleriyle tanınan Babacan Yapı, bu projeye 40 milyon liralık yatırım yapacak.

158 daireden oluşuyor

Güneşli Express Residence, 4 bin 520 metrekare alan üzerindeki 19 katlı bir kulede 158 daire ve 5 ticari üniteden oluşacak. İnşaatı başlayan projede, teslimlerin Aralık 2014’te yapılması planlanıyor. Projedeki 13 tipteki dairelerin büyüklükleri 33 metrekare ile 326 metrekare arasında değişiyor.

Lansmana özel indirim

Projedeki stüdyo daireler 139 bin liradan, 1+1 daireler 184 bin 750 liradan, 1,5+1 garden daireler 297 bin 750 liradan, 3+1 dubleks penthouse daireler ise 658 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor.

Ekim sonuna kadar bu fiyatlar üzerinden yüzde 10 lansman indirimi uygulanıyor. Ödeme alternatiflerinin ilkinde yüzde 25 peşinat ile geri kalanını banka kredisi ile 120 aya kadar ödeyebilme seçeneği bulunurken, ikinci seçenekte yüzde 25 peşinat ödeyenlere, 6 ayda bir 4 adet ara ödeme imkanı sunuluyor. Daire bedelinin yüzde 60’ı da banka kredisi yoluyla ödeniyor. Üçüncü seçenekte ise yüzde 5 peşinat ödemesi alınıyor.

Bölgede metrekare 5-6 bin liraya çıktı

BABACAN Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Babacan, Güneşli’deki sanayi alanlarının dönüştüğünü belirterek, “Güneşli çevresinde konut projelerinin, ticari alan ve otellerin artmasıyla bölge yeni bir Maslak, yeni bir Büyükdere Caddesi olma yolunda hızla ilerliyor. 5-6 yıl önce bölgede metrekare fiyatları 1000-1250 lira civarındaydı. Şimdi 5-6 bin lirayı gördü” dedi.

KAYNAK: Hürriyet

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account