Paintistanbul’da “Düşle, Yap, Olsun”

Editör
26.09.2012

 

Dyo, boya sektörünün en büyük buluşması Paintistanbul Fuarı’nı ürünleri ile renklendirdi. CNR Expo Fuar Merkezi 1. Hall’de yer alan 1-C02 numaralı Dyo standı, farklı tasarımı kadar ziyaretçilerin obje ve duvarların renklerini istedikleri gibi değiştirebildikleri, sanal gerçeklik teknolojisiyle yaratılan uygulama ile dikkat çekti.

 

 Her yıl hızla büyüyen Türk boya sektörü, ulaştığı 850 bin tonluk üretim ve 850 milyon dolarlık ihracatla, Türkiye ekonomisindeki yerini sağlamlaştırıyor.

Bölgesinin boya üretim üssü olmaya aday Türk boya sektörü, 13 – 15 Eylül 2012 tarihlerinde Paintistanbul Boya Sanayi, Hammadde ve Yardımcı Maddeler Fuarı’nda buluştu.

Bu önemli etkinlikte farklı segmentlerdeki ürünleri ile yer alan ve fuarın ana sponsorlarından biri olan Dyo, CNR Expo Fuar Merkezi 1. Hall 1-C02 no’lu stantta ziyaretçilerini ağırladı.

 Bu yıl ikincisi düzenlenen Paintistanbul Fuarı’nda, Dyo markası ile üretilen inşaat, sanayi, mobilya, oto tamir, deniz boyaları ve matbaa mürekkepleri tanıtıldı.

Farklı sektörlere yönelik geniş bir ürün yelpazesi bulunan Dyo, Ar-Ge’si ve müşterilerine sunduğu teknik servis hizmetleri ile de boya sektöründe ayrıcalıklı bir yere sahip.

 Ar-Ge yatırımlarında Türkiye’nin en büyük şirketlerinden olan Dyo’nun boyada ulaştığı son nokta olan Hybrid teknolojili boyası Dyojen’in yanı sıra PTFE katkılı Teknoplast ve Teknotex ile Nano teknoloji ile üretilen Nanoipekmat ve Nanotex inşaat boyaları kategorisinde öne çıkan ürünleriydi. Dyo’nun su ve solvent bazlı seçeneklerinin sunulduğu ahşap koruyucu ve vernik kategorisindeki yeni markası Massiveline ve yenilenen yüzü ile pazara sunulan Pinosan da fuarda yer aldı.

Fuarı gezenler, ısı yalıtımı sektörüne yönelik de üretim yapan Dyo’nun, KLİMATHERM markası ile sunduğu çözümler hakkında daha detaylı bilgi alma imkanı buldu.  

 Farklı tasarımı ile dikkat çeken Dyo Paintistanbul standının bu yılki sürprizi ise sanal gerçeklik teknolojisi ile yarattığı renkli mekan oldu. Gerçek bir evden farklı olmayan bu mekanı ziyaret edenler, uygulama sayesinde yürüme, eğilme, sağa ve sola dönme, el ile boyama gibi eylemleri sanal ortama taşıyarak, objelerin ve duvarların renklerini değiştirip, üç boyutlu ortamda diledikleri gibi gezdiler. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account